24 Mayıs 2024
10.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEGÜMÜŞE TALEP ARTIYOR

GÜMÜŞE TALEP ARTIYOR

-

Altın fiyatları tavan yapınca, vatandaşlar gümüş takılara yöneldi. Gümüşün uzun vadede yatırımcısına kazandırabileceğini belirten Gümüşçü Zikri Kuzucu, Pandemiden önce gümüşün gramının 3 lira civarında olduğunu şimdi ise 13 lira seviyelerine ulaştığını söyledi.

Altın fiyatlarının yükselişte olması nedeniyle, özellikle yeni evlenecek olan çiftler gümüş takılara yöneldi. Gümüşün uzun vadede yatırımcısına kazandırabileceğini belirten Gümüşçü Zikri Kuzucu, gümüşün külçe şeklinde alındığında avantaj sağlayabileceğini söyledi.

Gümüşçü Zikri Kuzucu, “Altın pahalanınca insanların zaten alım gücü düşük mecburen gümüşe yöneliyorlar. Külçe olarak değil takı malzemesi olarak değerlendirdiğiniz zaman bizde ki fiyatlarla kuyumcudaki fiyatlar çok farklı. Gümüş daha düşük olduğu için tercih bunlara kayıyor. Yeni evlenecek olanlarda, gençler gümüşü tercih ettiğinden dolayı sarıya pek fazla sıcak bakmıyorlar. Genelde beyaz altına benzer şekilde gerdanlık seti, yüzük, kolye, küpe olsun tercihler genelde gümüş oluyor. Parası olan gidip altını alıyor, o ayrı konu. Ama kısıtlı olanlar gümüşü tercih etmekte kalıyorlar. Gümüş uzun vadede yatırımcısına kazandırabilir. Al, sat yaparsa kazandırabilir. Ama bilinçsiz bir şekilde gittiğin zaman pek fazla kazanamazsın. Genelde külçe şeklinde alınırsa insanların avantajına olabilir. 10 sene evvelini düşünürsen 5-6 lira civarındaydı. Pandemiden evvel 3 lira civarındaydı. Şimdi 13 lira civarında.” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side