29 Eylül 2023
17.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEGURBETÇİLER: ALMANYA DA ÇOK PAHALI, TÜRKİYE’Yİ KISKANIYORLAR

GURBETÇİLER: ALMANYA DA ÇOK PAHALI, TÜRKİYE’Yİ KISKANIYORLAR

-

Yaz tatilini Türkiye’de geçirmek için ana vatana gelmeye başlayan binlerce gurbetçi, bin 400 kilometrelik ‘sıla’ yolculuğunda arabalı treni tercih etti. Avusturya’dan kalkan tren, 40 saate yakın süren yolculuğun ardından Edirne Tren Garı’na ulaştı. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan gurbetçiler, “Almanya’da da pahalılık var. Cennet Türkiye’miz çok güzel. Herkes bizi kıskanıyor.” ifadelerini kullandılar.


Yaz tatilini ve yıllık izinlerini Türkiye’de geçirmeyi tercih eden emekli gurbetçiler, Türkiye’ye gelmeye başladı. Araçlarıyla uzun yolculuk yapmayı tercih etmeyen emekli gurbetçiler, arabalı treni tercih etti. Avusturya’nın Villach şehrinde arabalarını oto kuşet vagonlara yükleyen gurbetçiler, yorulmadan yolculuk yapmanın keyfini çıkardı.

Gurbetçiler ana vatana geldikleri için mutlu olduklarını ifade ettiler.

Gurbetçiler, “Türkiye’mi çok seviyorum ve geldiğim için çok heyecanlıyım içim içime sığmıyor. Ülkemizde biraz pahalılık var ama Almanya’da da pahalılık var. Cennet Türkiye’miz çok güzel, herkes bizi kıskanıyor” açıklamasında bulundu.

Diğer gurbetçiler de Türk bayrağını görür görmez duygu dolu anlar yaşadıklarını söyledi. Türkiye’ye gelince ferahlandıklarını anlatan gurbetçiler, “Türkiye’de ay yıldızın altında olmak mutluluk veriyor. Gurbette vatan hasreti çekiyoruz. Memleketimize gelince ruhumuz, içimiz açıldı” şeklinde konuştular.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi