11 Ağustos 2022
21 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEGURBETÇİLER VATAN TOPRAĞINA AKIN AKIN GELİYOR

GURBETÇİLER VATAN TOPRAĞINA AKIN AKIN GELİYOR

-

Yaz tatilini Türkiye’de geçirmek isteyen yüzlerce gurbetçi, Edirne Kapıkule Sınır Kapısında yoğunluk oluşturdu.

Yurt dışında yaşayan gurbetçiler yaz tatillerini Türkiye’de geçirmek üzere Edirne Kapıkule Sınır Kapısı’ndan ülkeye giriş yapmaya devam ediyor. Hem vatanına hem de akrabalarına özlem duyduklarını söyleyen gurbetçiler, yorgunluklarını unuttuklarını ifade ettiler.

3 senedir korona virüsten dolayı Türkiye’ye gelemeyen Aysel Vural ailesini çok özlediklerini belirterek, Türk bayrağını görmenin gurur verici olduğunu söyledi.

29 seneden beri Almanya’da aile özlemi ile yaşadığını vurgulayan Ali Kahya, “Öncelikle memleketimize geldiğimizden dolayı çok mutluyuz, huzurluyuz. Sınır kapısından rahat ve stressiz şekilde yurda giriş yaptık. Yolculuğumuzda gayet rahat geçti. Biz vatanımıza, memleketimize aşık insanlarız; her şey vatanımız için. Türkiye’deki haberleri takip ediyoruz. İnsanımızın mutluluğu, huzuru vatanımızın kalkınması bizi mutlu ediyor. Ülkemizde güzel şeylerin olması bizi bahtiyar ediyor.” şeklinde konuştu.

Senede 1 kere Türkiye’ye geldiklerini söylenen Zahide Hamaratlı, “Çok güzel Türkiye’ye geldiğimiz için çok mutluyuz. İlk defa arabayla Türkiye’ye geliyoruz; huzur ve mutluluk veriyor bize. Türk bayrağını görünce çok duygulandım ne mutlu türküm diyene. Orada da çalıştığımız için senede bir kere gelmeye çalışıyoruz. Gümrüklerde çok yoğunluk var; yoksa daha sık gelirdik aracımızla.” dedi.

2 gündür yolda olduklarını ifade eden Esra Korkmaz, ailesini çok özlediğini belirtti.

Uzun süren yolculuğun ardından vatan topraklarına girdiğinde tüylerinin diken diken olduğunu belirten Ümit Erol, “Almanya’dan geliyoruz. Tüylerimiz diken diken oldu. Çok mutluyuz, heyecanlıyız, sevinçliyiz. Vatanımıza geldik; tatilimizi yapacağız inşallah.” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi