24 Eylül 2022
12 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEGURBETÇİLERİN DÖNÜŞ YOLCULUĞU BAŞLADI

GURBETÇİLERİN DÖNÜŞ YOLCULUĞU BAŞLADI

-

Yıllık izinlerini Türkiye’de geçirmek için geçen ay ülkeye gelen 1 milyonu aşkın gurbetçi, dönüş yolculuğuna başladı. Gurbetçiler, Edirne’deki gümrük kapılarında uzun araç kuyrukları oluşturdu.

Avrupa ülkelerinde yaşayan gurbetçiler, her yıl olduğu gibi bu yıl da hem yaz tatilini hem de Kurban Bayramı’nı sevdikleriyle birlikte anavatanda geçirmek için temmuz ayından itibaren Türkiye’ye gelmişti. Gurbetçiler yaklaşık 1 ay süren tatillerinin sona ermesinin ardından yaşadıkları ülkelere dönmeye başladı. Sevdiklerini geride bırakıp yaşadıkları Avrupa ülkelerine dönüş yolculuğuna geçen gurbetçiler, hem Edirne’de hem de Bulgaristan’daki gümrük kapılarında uzun araç kuyrukları oluşturdu.
Gurbetçiler anavatandan ayrıldıkları için oldukça üzgün olduklarını ifade ettiler.

Türkiye’de çok güzel zaman geçirdiklerini söyleyen Ayşe Ersoy, dönüş yolunda olduğu için üzgün olduğunu belirtti.

Gurbetçi Gülşah Didim de Türkiye’de yaşayan vatandaşlara ‘ülkenin kıymetini bilin’ çağrısı yaparak, “Hiçbir zaman Avrupa özentisi olmasın, bizim ülkemiz çok farklı” şeklinde konuştu.

Türkiye’den ayrılırken burukluk yaşadığını söyleyen Özden Biricik, her geldiğinde toprağı öpmek istediğini vurguladı.

Bir diğer gurbetçi Hüseyin Bulduk da, “Ülkemizin havasını ne kadar teneffüs edersek bizim için kar. Ülkemizin türkülerini dinlerken bile tüylerim diken diken oluyor” ifadelerini kullandı.
Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi