4 Ağustos 2022
32.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEGÜRKAN: 13. CUMHURBAŞKANI ALTILI MASADAN ÇIKACAK

GÜRKAN: 13. CUMHURBAŞKANI ALTILI MASADAN ÇIKACAK

-

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti grup toplantısını Edirne’de yapacak olmasının çok önemli olduğunu söyleyerek, “Edirne tarihi bir toplantıya tanıklık edecek” dedi. Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanının altılı masadan çıkacağını belirten Başkan Gürkan, “bu ismin de Kemal Kılıçdaroğlu olması bizim en büyük arzumuz” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP İl Başkanlığında misafir milletvekilleriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti grup toplantısını Edirne’de yapacak olmasının heyecanını yaşadıklarını belirtti. Kılıçdaroğlu’nun 9 Ağustos’taki toplantıdan bir gün önce Edirne’ye gelerek balkan Türkleri temsilcileriyle bir araya geleceğini belirten Başkan Gürkan, 9 Ağustos’ta ise hem grup toplantısını yapacağını hem de yeni yapılan Atatürk Kültür Merkezi ve Konservatuar salonunun açılışını gerçekleştireceğini kaydetti.
Gürkan,“Edirne tarihi bir toplantıya tanıklık edecek. Edirne’de bugüne kadar hiçbir siyasi partinin bu anlamda bu kadar büyük bir organizasyonu olmadı. CHP tüm meclis gurubuyla beraber, merkez yönetim kuruluyla beraber burada olacak. Ogün Atatürk Kültür Merkezi’nde önce MYK toplantısı yapılacak, ardından grup toplantısı yapılacak. Bu Edirne için de anlamlı kıymetli bir toplantı.
Mutluyuz, heyecanlıyız. Edirne’nin bu denli bir toplantıya ev sahipliği yapıyor olması, bizim uzun süredir resmi açılışını genel başkanın programları nedeniyle ertelediğimiz Edirne’nin ilk kültür merkezinin de resmi açılışının yapılacak olması bizim için anlamlı. Heyecanla genel başkanımızın milletvekillerimizin gelmesini bekliyoruz” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanının altılı masadan çıkacağını belirten Başkan Gürkan, “bu ismin de Kemal Kılıçdaroğlu olması bizim en büyük arzumuz” dedi.
Gürkan, “Edirne’nin hem CHP’deki yeri hem de CHP’nin Edirnelilerin gönlündeki yerini herkes biliyor. 13. Cumhurbaşkanı altılı masadan çıkacak ve Cumhuriyetin 100’ncü yılında 29 Ekim 2023’te Atatürk’ün kurucusu olduğu Cumhuriyetin en büyük koltuğuna altılı masanın adayı olan 13’ncü Cumhurbaşkanı oturacak. Kuşkusuz bir CHP’li olarak da bu ismin Kemal Kılıçdaroğlu olması bizim en büyük arzumuz” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi