22 Mayıs 2024
23.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEGÜRKAN: 15 TEMMUZ BİR SONUÇTUR!

GÜRKAN: 15 TEMMUZ BİR SONUÇTUR!

-

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 15 Temmuz’un bir sonuç olduğunu söyleyerek, “Yıllarca korunan, kollananların bu ülkenin yönetimini ele geçirme çabalarının bir sonucudur” dedi. CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, 15 Temmuz gecesi vatanın ve milletin bütünlüğü için canlarını feda eden 251 şehidi rahmetle andıklarını söyledi. Pekcanlı, “FETÖ terör örgütünün siyasi ayağının araştırılması için defalarca verilen araştırma önergelerini reddeden anlayışı CHP olarak kınıyoruz” dedi.

CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile birlikte CHP İl başkanlığında basın toplantısı düzenleyerek, 15 Temmuz 2016 gecesi yapılan darbe girişimini kınadı.

CHP İl Başkanı Pekcanlı, 6 yıl önce 15 Temmuz gecesi, vatanın ve milletin bütünlüğü için canlarını feda eden 251 şehidi rahmetle andıklarını söyledi.

Pekcanlı,“15 Temmuz 2016 gecesi vatanın ve milletin bütünlüğünü korumak için canını hiçe sayan 251 şehidimizi rahmetle anıyoruz. FETÖ terör örgütü ve yandaşlarını yıllarca besleyen siyasi ve ticari kim varsa lanetle kınıyoruz. FETÖ terör örgütünün siyasi ayağının araştırılması için defalarca verilen araştırma önergeleri reddeden anlayışı da yüksek bir sesle CHP olarak kınıyoruz” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 15 Temmuz hain darbe girişimini kınadığını belirterek, 15 Temmuz’un bir sonuç olduğunu söyledi.

Gürkan, “15 Temmuz 2016’da yapılan yapılmaya çalışılan hain darbe girişimini kınıyoruz. O gece şehit olan tüm vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyoruz. 15 Temmuz bir sonuçtur. Yıllarca korunan, kollananların bu ülkenin yönetimini ele geçirme çabalarının bir sonucudur. O kadar palazlandırıldı, büyütüldü, o kadar semirtildi ki fetö terör örgütü, en sonunda da ülkenin yönetimine el koyma cesaretini bile gösterdiler. 15 Temmuz’da bütün Türk milleti ayağa kalktı. Darbe teşebbüsüne karşı bu millet sağcısıyla solcusuyla topyekûn olarak bir destansı mücadele verdi. Bu Türk milletinin dünya tarihine geçecek bir direnişiydi. Ama 15 Temmuz’a gelene kadar olan süreci de kimsenin unutmaması ve unutturmaması gerekir. CHP bugüne kadar mecliste sayısız, defalarca fetönün siyasi ayağının soruşturulması sürecinin araştırılması için birçok kez önerge verdi ve hep iktidar bloğu tarafından reddedildi. Bunu hepimiz biliyoruz. Fetö bir terör örgütü müdür bunda kuşku yok. Fetö terör örgütüdür. Ama fetöyü yıllarca Amerika’dan buraya çağıranları, onun için gözyaşı dökenleri, onu besleyip büyütenleri, devletin bazı kadrolarını onlara teslim edenleri de unutmamak ve unutturmamak gerekiyor. CHP bunu yapmıştır, yapmaya da devam edecektir” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side