22 Mayıs 2024
17.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEGÜRKAN: GELECEĞİN TÜRKİYE'SİNİ HEP BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ

GÜRKAN: GELECEĞİN TÜRKİYE’SİNİ HEP BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ

-

Millet İttifakı Belediye Başkanları, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nde bir araya geldi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kongre hakkında yaptığı açıklamada, “Ülkemiz için hayallerimiz, hedeflerimiz var. Farklılıklar ile zenginleşen, yenilikçi anlayış ile geleceğin Türkiye’sini hep birlikte inşa edeceğiz.” dedi.

‘Yeniliğe Davet’ başlığıyla yapılan ve tüm Türkiye’yi geleceği inşa etmeye çağıran İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi, Millet İttifakı Belediye Başkanlarını bir araya getirdi. Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın da yer aldığı Millet İttifakı Belediye Başkanları Forumuna; Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Bilecik Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak katıldı. Forum aynı zamanda CHP’li İlçe belediye başkanlarını da ağırladı.

Kültürpark’taki İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde toplanan Belediye Başkanları, İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi çalışmalarını değerlendirdi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan forum sonrasında SODEM Yönetim Kurulu Toplantısı’na da katıldı. Gürkan, toplantıların ardından yaptığı açıklamada, “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’in ev sahipliğindeki Millet İttifakı Belediye Başkanları Forumuna ardından da SODEM Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldık. Ülkemiz için hayallerimiz, hedeflerimiz var. Farklılıklar ile zenginleşen, yenilikçi anlayış ile Geleceğin Türkiye’sini hep birlikte inşa edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side