22 Mayıs 2024
23.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEGÜRKAN: GÜNGÖRMEDİ BİZİM DEĞERİMİZ, KIYMETLİMİZDİR

GÜRKAN: GÜNGÖRMEDİ BİZİM DEĞERİMİZ, KIYMETLİMİZDİR

-

CHP Merkez İlçe Başkanı Avukat Burak Güngörmedi’nin sağlık sorunları nedeniyle merkez ilçe başkanlığı görevinden ayrılmasını değerlendiren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, bu konuda sosyal medyada parti içi sorun varmış gibi algı yaratılmasına tepki göstererek, “Burak Güngörmedi, bizim değerimiz kıymetlimizdir” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Merkez İlçe Başkanı Avukat Burak Güngörmedi’nin sağlık sorunlarıyla nedeniyle görevinden ayrılmasına üzüldüğünü belirtti. CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Başkan Gürkan, merkez ilçe başkanı Burak Güngörmedi’nin görevinden ayrılması konusunda sosyal medyada parti içi sorun varmış gibi yorumlar yapılmasına tepki gösterdi.

Gürkan, “Merkez ilçe başkanımız bizim kardeşimiz, çocuğumuz, evladımız, değerimiz, kıymetlimiz. Sevgili Burak Güngörmedi’nin çok özel bir durumu var, partiyle siyasetle ilgisi yok. İl başkanıyla benimle ilgisi yok. Kendisinin çok özel bir durumu var. Biz kendisine saygımızdan mahremiyetine saygımızdan dolayı bir şey demiyoruz diyemeyiz de. Kendisi kendi uygun gördüğü kelimelerle bir dille bunun açıklamasını yapacak. İnsanlar istifa da edebilir, parti içinde tartışma da çıkabilir, anlaşmazlıklar olabilir, bunlar doğal bir şeydir. Seçilmek ne kadar doğalsa istifa etmek de o kadar doğal. Ama sırf Recep Gürkan’a Fevzi Pekcanlı’ya saldırmak için böyle olmayan şeyleri yok parti içi anlaşmazlık şudur budur. Evde karı koca her konuda mı anlaşıyor, evlatlarla anne baba her konuda mı anlaşıyor. Tabiî ki tartışmalar fikir ayrılıkları olacak. Burak Güngörmedi’nin evet kendisi benimle il başkanıyla konuştu. O özel nedeni dolayısıyla bırakmak istediğini söyledi, biz de buna saygı duyduk.” dedi.


Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side