24 Haziran 2024
29.9 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEGÜRKAN’DAN 1 MAYIS MESAJI: AYDINLIK GÜNLER ÇOK YAKIN

GÜRKAN’DAN 1 MAYIS MESAJI: AYDINLIK GÜNLER ÇOK YAKIN

-

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında, “Haksızlıkların, eşitsizliklerin, adaletsizliklerin olmadığı, emeğin sömürülmediği aydınlık günler çok yakın.” ifadelerini kullandı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Gürkan mesajında şu ifadelere yer verdi:
“1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı, işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günüdür. Dünyada ve ülkemizde, yaşadığımız her alanda işçilerimizin emeği vardır. Birliğin ve dayanışmanın önemini anlatan bugün, emekçi kardeşlerimin alın terinin bir simgesi haline gelmiştir. Alın teri döken işçinin ve emekçinin sıkıntısız bir şekilde, huzurla çalışması, haklarının alın terleri kurumadan verilmesi çok önemlidir.
Ancak bu yıl, 1 Mayıs’ı yaşadığımız büyük ekonomik sıkıntılar içerisinde kutlamaktayız. İşçi, memur, çiftçi, kısacası tüm ülke olarak, çalışma ve yaşam koşullarımızı hiç olmadığı kadar zor ve ağır koşullarda sürdürmeye çalışıyoruz. Artan maliyetler, alım gücünün düşmesi, emeğimizin karşılığını tam olarak alamamamıza neden olmakta, kazandığımız para her geçen gün erimeye devam etmektedir.
Yaşadığımız bu zor günlerin biteceğine, emeğin ve emekçinin daha güzel bir Türkiye’de yaşayacağına olan inancım tam. İnanıyorum ki; haksızlıkların, eşitsizliklerin, adaletsizliklerin olmadığı, emeğin sömürülmediği aydınlık günler çok yakın.
Unutmayalım ki hepimiz bu ülkenin birer emekçisiyiz. Bugünün hepimiz için bir bayram havası içerisinde huzur ve güvenle geçmesini diliyor; 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum. Türkiye için, Edirne için, işçiye, alın terine ve emeğine değer veren bir anlayışla; üreteni ve üretimi önemseyerek görev yapmaya, emeğe ve emekçinin yanında olmaya devam edeceğiz.”

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side