20 Mayıs 2024
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNE‘HER YÖNÜYLE HAVSA’ SEMPOZYUMU KİTAPLAŞTIRILDI

‘HER YÖNÜYLE HAVSA’ SEMPOZYUMU KİTAPLAŞTIRILDI

-

Edirne’nin Havsa ilçesinin kuruluşunun 100’üncü yıldönümünde gerçekleştirilen ‘Her Yönüyle Havsa’ sempozyumu kitaplaştırıldı. Başkanlığı döneminde kitabın yayımlanmasını heyecanla beklediğini belirten Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan, “ Eserimiz maddi bir eserden çok fikri bir miras. İlçemize ve hemşerilerimize hayırlı, geleceğimize ışık olsun.” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz yıl Havsa ilçesinin kuruluşunun 100’üncü yıldönümü sebebiyle ‘Her Yönüyle Havsa’ sempozyumu düzenlenmişti. Düzenlenen sempozyum, kitap haline getirilerek ölümsüzleştirildi.

Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “İlçemize bir güzel eser daha bırakmanın memnuniyeti içerisindeyiz. Bu seferki eserimiz maddi bir eserden çok fikri bir miras. Geçtiğimiz yıl ilçemiz kurtuluşunun 100. yılı dolayısıyla Trakya Üniversitesi Havsa Meslek Yüksekokulumuz, belediyemiz ve kaymakamlığımız birlikteliğinde düzenlediğimiz ‘Her Yönüyle Havsa’ sempozyumunu kitaplaştırarak ölümsüzleştirdik. Aynı zamanda şahsi anlamda da başkanlık döneminde heyecanla beklediğim bu eser, Havsa’mız ile ilgili gençliğimize bırakacağımız bir mirasımız oldu. Emeği Geçen Başta Yüksekokul Müdürümüz Prof. Mustafa Tan ve bildiri sunan hocalarımız olmak üzere herkese şükranlarımı sunuyorum. İlçemize ve hemşerilerimize hayırlı, geleceğimize ışık olsun.”

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side