20 Haziran 2024
34.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEİBA AÇIKLADI: ÜRETİCİNİN BUZAĞI DESTEK SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

İBA AÇIKLADI: ÜRETİCİNİN BUZAĞI DESTEK SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

-

Ak Parti İl Başkanı Belgin İba, üreticilerin ‘üreme parametresi’ uygulaması nedeniyle yaşadığı buzağı desteği sorununun çözüme kavuşacağını açıkladı. Konuyu Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Minder vasıtasıyla Ankara’ya taşıdıklarını söyleyen Başkan İba, “Bakanlığımız hızlıca bir tebliğ düzenlemesi çalışması gerçekleştirdi. Bu düzenlemeyle önceki dönem mağduriyet yaşayan hayvan yetiştiricisi hemşerilerimizin mağduriyetleri giderilecek” dedi.

Önceki dönemde yürürlüğe konulan “üreme parametresi” uygulaması, son dönemde üreticilerin mağduriyet yaşamalarına neden olunca, üreticiler AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Minder’e bu mağduriyetlerini aktarmıştı.
Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ahmet Minder vasıtasıyla Ankara’ya taşınan sorun, çözüme kavuşuyor. Bu konuda Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ilgili talep için yaptığı yeni çalışma, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletilerek tebliğde yapılan değişiklik Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasına sunuldu. Tebliğ değişikliği ile birlikte, çok sayıda hayvan yetiştiricisinin yaşadığı mağduriyet de son bulacak.
Ak Parti il başkanı Belgin İba, en büyük görevlerinin vatandaşların sesini duyurmak olduğunu belirterek, “Yine bu amaçla yaptığımız ilçe ve köy ziyaretlerimizde, Edirne’mizin önemli bir kesimi olan hayvan yetiştiricisi hemşerilerimizin -üreme parametresi- uygulaması nedeniyle sıkıntıya düştüğünü müşahede ettik. Konuyu Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanı Ahmet Minder vesilesiyle ilettik ve Bakanlığımız sağ olsun hızlıca bir tebliğ düzenlemesi çalışması gerçekleştirdi. Bu düzenlemeyle önceki dönem mağduriyet yaşayan hayvan yetiştiricisi hemşerilerimin mağduriyetleri giderilecek. Düzenleme Cumhurbaşkanımızın onayı ve imzasıyla uygulamaya alınacak. Hem vatandaşımız adına bu mağduriyetin giderileceği için hem de AK Partimiz adına vatandaşımızın yanında olma şuurunu asla kaybetmeden halka hizmet Hakka hizmettir anlayışını sürdürebildiğimiz için mutluyuz. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişçi ve Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanı Ahmet Minder’e Edirne’mizin sesine her zaman değer verdikleri için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side