25 Şubat 2024
16.8 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEİBA: BİZİM İÇİN KADININ YERİ ÇOK ÜST DÜZEYDEDİR

İBA: BİZİM İÇİN KADININ YERİ ÇOK ÜST DÜZEYDEDİR

-

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba Uzunköprü’de muhtar eşleri, ilçe yönetimi ve kadın kolları ile bir araya geldi. İba, kadınlara her alanda değer vermeye devam edeceklerini açıkladı.

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Uzunköprü ilçesinde muhtar eşleri ve Uzunköprü İlçe Kadın Kolları yönetimi ile tanışma toplantısında bir araya geldi.

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, AK Kadın Kolları İl Koordinatörü Fisun Kumbaracı, AK Parti Edirne İl Kadın Kolları Başkanı Nergiz İnce, Uzunköprü İlçe Başkanı Önder Kuruşar, Uzunköprü İlçe Kadın Kolları Başkanı Havva Keleş ve ilçedeki Muhtar eşlerinin katıldığı toplantıda açıklama yapan İl Başkanı Belgin İba, gerek yurtiçinde gerekse dünya siyasetinde güçlü Türkiye olarak var olduklarını söyledi. İba, “AK Parti hükümetleri döneminde 20 yılı aşkın süredir Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye tarihine damga vurduk. Sanayide, teknolojide, sağlıkta pek çok konuda artık dünyanın önde gelen ve söz sahibi ülkelerindeniz. Bizim için kadının yeri ve her anlamda ülke gelişimine etkisi çok üst düzeydedir. Cumhurbaşkanımızın belirttiği gibi “Kadınlara hak ettiği değeri vermek anayasa ve yasalarımızın bize emridir”. Köylerimizde, ilçelerimizde gereklilikleri, ihtiyaçları en iyi kadınlarımız, yani sizler gözlemlersiniz. Bir kadın, evinde hanesindeki ihtiyaçları ve eksiklikleri bildiği gibi, köyünde, mahallesinde, şehrinde de gerekenleri en güzel gözlemleyen kişidir” şeklinde konuştu.

Kadınların düşüncelerinin ve fikirlerini AK Parti hükümeti ve Edirne Teşkilatı olarak çok önemli görüldüğünü söyleyen İba, kadınlara her alanda değer vermeye devam edeceklerini belirtti. Başkan İba, toplantıda anne, kadın girişimci, eş gibi sıfatların yanında AK Parti Edirne İl Başkanı sıfatıyla da bulunduğunu bu kapsamda parti içerisinde hemcinslerini ve kadınları da temsil ettiğini aktardı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side