14 Nisan 2024
12.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEİBA: EDİRNE’DE EĞİTİMDE BÜYÜK YATIRIMLAR GERÇEKLEŞTİRDİK

İBA: EDİRNE’DE EĞİTİMDE BÜYÜK YATIRIMLAR GERÇEKLEŞTİRDİK

-

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Edirne’ye son 20 yılda yapılan eğitim yatırımlarıyla ilgili açıklamada bulundu. Başkanı İba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 20 yılda eğitimde büyük yatırımlar gerçekleştirdiklerini ve bunun artarak devam edeceğini açıkladı.

AK Parti Edirne İl Başkanı İba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 20 yılda tüm kalemlerde olduğu gibi eğitimde de büyük yatırımlar gerçekleştirdiklerini ve bunun artarak devam edeceğini belirtti.

Eğitimde kalite, fırsat eşitliği, her geçen gün artan nitelikli okul sayısı ve kente değer katan eğitimci sayısına değinen Başkan İba, Edirne’ye son 20 yılda yapılan eğitim yatırımları ve mevcut yatırımlarla ilgili yazılı açıklamada bulundu.

2002 yılında Edirne’de 3 bin öğretmen varken, bugün bu rakamın 5 bine ulaştığını aktaran Başkan İba, “Derslik sayısı 2 binden, 2 kat artışla 4 bine yükseldi. Derslik başına düşen öğrenci sayıları ortaöğretimde 29’dan 15’e düştü. İlimize yapılan yatırımlar sürüyor. 2 yeni anaokulu, 1 ilkokul, 3 lise, 1 ortaokul, 1 öğrenci pansiyonu, 1 spor salonu yapılıyor” ifadelerine yer verdi.

Edirne’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda birçok projeyi hayata geçirdiklerini ve kente yenilik kattıklarını hatırlatan Başkan İba, sağlık, eğitim, ulaştırma ve milli savunma konusundaki yatırım ve projelerin her geçen gün artarak devam ettiğinin altını çizdi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side