25 Şubat 2024
16.8 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEİBA’DAN PEKCANLI’YA SERT YANIT!

İBA’DAN PEKCANLI’YA SERT YANIT!

-

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, İl Genel Meclisi 2023 yılı bütçesinin 310 milyon lira olarak onaylanmasının ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’nın 28 kişilik il genel meclis üyesinin 15’inin CHP üyesi olduğunu hatırlatmasına sert bir dille yanıt verdi. İba, “Hükümetimizin, devletimizin hizmet teklifleri oylanırken “onay” için el kaldırmayı vatandaşa bir lütuf gibi sunmayın” dedi.

Edirne İl Genel Meclisi 2023 bütçesi 310 milyon lira olarak onaylandı. CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Edirne ilinin tamamına 2023 yılında yapılacak olan toplamda 310 milyon liralık yatırıma evet diyen 28 kişilik il genel meclisinin 15 kişisi Cumhuriyet Halk Partisi üyesidir. Yani köy köy gezip bunları biz yaptırıyoruz diye söyleyen olursa bu yazdıklarımı okuyan bir zahmet o kişilere söylesin” ifadelerine yer vermişti.

Pekcanlı’nın yaptığı paylaşımla ilgili açıklamada bulunan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, “hükümetin sunduğu hizmetlerin üstünden nemalanmaya çalışmak yerine ilk önce kendi yetki alanlarına giren hizmetleri vatandaşlara götürmelerini tavsiye ediyorum” dedi.

CHP İl Başkanı Pekcanlı’nın, vatandaşa hizmet götürmekle, mecliste el kaldırmak arasındaki farkı öğrenmesi gerektiğini belirten İba, “Siz önce kendi yetki alanlarına giren hizmetleri vatandaşlarımıza götürün! Biz sizin eksiklerinizi kapatmak zorunda kalmayalım… Mesela yıllarca bedbaht halde bıraktığınız Selimiye Meydanı’nı Bakanlığımız olaya el atmak zorunda kalmadan ihya edebilseydiniz… Her yıl kışın akrobasi yaparak yürümek zorunda kaldığımız sokakları bir düzgün hale getirseydiniz… Edirne’mize yakışmayan şehir otogarını çağımıza uygun şekilde modernize etseydiniz… Şehir içi ulaşımında vatandaşlarımızın ve ETUS şoförlerinin mağduriyetini dinleyip, kör düğüm olan sorunu çözüme kavuşturabilseydiniz.. Keşke bizim hemşehrilerimize sunduğumuz hizmetler üstünden nemalanmaya çalışmasaydınız” ifadelerine yer verdi.

Amaçlarının Edirne’nin kalkınması ve hak ettiği çehreye kavuşması olduğunu belirten İba, “Biz çalışmaya devam edeceğiz. Gezdiğimiz köylerde, mahallelerde tüm vatandaşlarımız gerçekleri biliyor nasılsa. Her zamanki gibi. AK Parti çalışır, biz çalışırız. Hizmet götürürüz” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side