25 Şubat 2024
11.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEİBB’DEN SÜLOĞLU BELEDİYESİNE DESTEK

İBB’DEN SÜLOĞLU BELEDİYESİNE DESTEK

-

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSKİ ekipleri, Süloğlu Belediyesine ait evsel nitelikli atık su ve yağmur suyu hatlarında oluşabilecek olumsuzluklara karşı tam donanımlı kombine aracıyla ilçe genelinde çalışmalarına başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSKİ ekipleri, tam donanımlı kombine aracıyla Süloğlu ilçesinde çalışmalara başladı.

Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran yaptığı açıklamada; “İlçemiz genelinde bulunan kanalizasyon hattında yağışların başlamasıyla zaman zaman sıkıntılar yaşıyorduk. Hattımız yaklaşık 20 yıl önce yapılmış ve bu zamana kadar böyle kapsamlı temizlik çalışması yapılmamıştı. Sağ olsun her zaman her konuda büyük katkı ve destekleri olan Edirne belediyemiz araçlarını gönderiyor ve sıkıntılarımızı gideriyordu. Tabi bizim tüm sokak ve caddelerimizde bulunan hatlarımızın temizlenmesi için yaklaşık bir haftalık süre gerekiyordu. Bu kapsamda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na ilettiğimiz bu konuyu İSKİ Genel müdürümüz, hemşehrimiz Şafak Başa’ya ilettiler. Kısa süre içerisinde yapılan görevlendirme sonrası dün itibariyle tam donanımlı kanal açma aracı ilçemizde çalışmalarına başladı. Yaklaşık bir hafta sürecek ve büyük katkı sağlayacak bu çalışma başta olmak üzere, görev süresince hep yanımızda olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na, İSKİ Genel Müdürümüz Şafak Başa’ya, Mahalli İdareler Koordinasyon Merkezi emekçilerine çok teşekkür ederim” dedi.

Merkez mahallesinde çalışmalara başlayan İSKİ ve Süloğlu Belediyesi Personelleri titizlikle kanal açma ve temizlik çalışmalarını yürütüyorlar.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side