20 Mayıs 2024
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEİL GENEL MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI

İL GENEL MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI

-

Edirne İl Genel Meclisi Mart ayı toplantılarının ikinci oturumunda Su Kanalizasyon ve Katı Atık Hizmetleri Komisyon Başkanı Serdar Çığla, Edirne’nin Lalapaşa ilçesinde köylerdeki kanalizasyon durumları hakkında rapor sundu.   Çığla, “Çallıdere, Çömlekakpınar, Doğanköy, Hacılar, Hüseyinpınar, Ortakçı, Ömeroba, Saksağan, Sinanköy Taşlımüsellim, Tuğlalık ve Yünlüce köylerinde kanalizasyon şebekelerinde bir sorun olmadığını bildirdi.

Edirne İl Genel Meclisi Mart ayı toplantılarının ikinci oturumu İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş başkanlığında devam etti. Yoklama ve tutanak özetlerinin okunmasıyla başlayan toplantıda, 3 rapor görüşülüp karara bağlandı. Su Kanalizasyon ve Katı Atık Hizmetleri Komisyon Başkanı Serdar Çığla, Edirne’nin Lalapaşa ilçesinde köylerdeki kanalizasyon durumları hakkında rapor sundu.

Lalapaşa köylerinde kanalizasyon altyapısının 2002-2022 yıllarında yapıldığını ifade eden Çığla, “İl Genel Meclisince atık su bedelleri belirlenmekte, Köylere Hizmet Götürme Birlikleri veya muhtarlıkça metreküp fiyatından ücret toplanmaktadır. Bu bütçelerin kanalizasyon ve arıtma yapılmasında kullanılması çevre sağlığı ve doğanın korunması açısından yararlı olacağı görüşündeyiz. Tüm köylerde foseptik çukuru ve rögarların temizliğinin sağlanması, rögar kapaklarının eksikliklerinin giderilmesi görüşündeyiz. Köylerimizde evsel atıkların dışında hayvan bakımı yapılan yerlerde ahır atıklarının kanalizasyona temiz şekilde akmasının sağlanması sistemin daha iyi çalışmasını sağlayacağı görüşündeyiz” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side