25 Nisan 2024
16.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEİLAÇ ALIRKEN ARTIK DAHA FAZLA ÜCRET ÖDEYECEĞİZ

İLAÇ ALIRKEN ARTIK DAHA FAZLA ÜCRET ÖDEYECEĞİZ

-

İlaç fiyatları zamlandı. Fiyat artışına bir de hastane muayene ücreti, ilaç katkı payı ve yeni ilaç zammı da eklenince eczaneden ilaç aldığınızda artık daha fazla ücret ödemek durumunda kalıyorsunuz. Edirne Eczacı Odası Başkanı Eczacı Gürkan Kılıçcıgil, “şu anda vatandaşlar eczanelerde maalesef ciddi rakamlarla karşılaşıyorlar” dedi.

Edirne Eczacı Odası Başkanı Eczacı Gürkan Kılıçcıgil, SGK’lı vatandaşların devlet hastanesi veya üniversite hastanelerindeki doktor müracaatlarında muayene ücreti ödediğini, bu ücretin de eczaneler tarafından tahsil edildiğini söyledi.

Kılıçcıgil, “Sosyal Güvenlik Kurumu çatısı altındaki vatandaşlarımız, doktor müracaatlarında bir muayene ücreti ile karşılaşıyorlar. Bu muayene ücretleri aile hekimlerinde, devlet hastanelerinde birbirinden farklılık gösteriyor. Devlet hastaneleri ile üniversite hastaneleri aynı ama genel olarak bir muayene ücreti kavramı var SGK çatısı altındaki vatandaşlara. Bu muayene ücretleri de hastaneler tarafından değil eczaneler tarafından tahsil edilmektedir. Vatandaşlar reçete ile başvurduklarında eczanelerde bu muayene ücretlerini ödemektedirler, diğer ödemelerle beraber” dedi.

Son günlerde ilaç fiyatlarının ciddi oranda zamlandığını söyleyen Kılıçcıgil, vatandaşların ilaç alırken artık daha fazla ücret ödemek durumunda kaldığını kaydetti.

Kılıçcıgil, “İlaç fiyat farklarında ciddi artış yaşandı son dönemde. Vatandaşlar ilaçlarını eczaneden alırken, muayene ücretini, ilaç katılım paylarını ödemektedirler. Bunun yanında bir de ilaç fiyat farkları var. SGK’nın yapmış olduğu değişiklikle vatandaşlar için bu farklar daha da artmaktadır. Bunun yanında bir de 8 Temmuz’da yaşanan ilaç zammıyla ilgili olarak bu bedel daha da artmakta. Bundan dolayı şu anda vatandaşlar, eczanelerde maalesef ciddi rakamlarla karşılaşıyorlar” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side