20 Mart 2023
12.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEİLK MAÇ ÖNCESİ SPONSORDAN MORAL YEMEĞİ

İLK MAÇ ÖNCESİ SPONSORDAN MORAL YEMEĞİ

-

Türkiye Futbol Federasyonu Kadınlar 3’üncü Lig’de mücadele edecek olan Karaağaç Arda Spor kadın futbol takımı, 18 Mart Cumartesi günü Çanakkale Gençlik Spor ile deplasmanda ilk resmi karşılaşmasına çıkacak. Karaağaç Arda Spor Kadın Futbol Takımı, ana sponsorları Olin Yağ Sanayi tarafından verilen moral yemeğinin ardından yolcu edildi.

Edirne’de bu yıl kurulan Karaağaç Arda Spor Kadın Futbol Takımı, Türkiye Futbol Fedeasyonu Kadınlar 3’üncü Ligi’nde mücadele edecek. İlk resmi maçını 18 Mart Cumartesi günü Çanakkale Gençlik Spor ile yapacak olan Karaağaç Arda spor kadın futbol takımı için, bugün ana sponsorları Olin Yağ Sanayi tarafından moral yemeği düzenlendi. Yemek sonrası açıklamalarda bulunan Edirne Yağ Sanayi A.Ş Genel Müdürü Mehmet Edip Ağaoğulları, takıma ve teknik ekibe başarılar diledi.

Mehmet Edip Ağaoğulları, futbolculara ve teknik ekibe başarılar diledi. Ağaoğulları, “Kızlarımız sezona başlıyorlar Edirne’de bir ilk olarak üçüncü ligden başlıyorlar inşallah önümüzdeki sezon ikinci ligde de görürüz kendilerini bu sezon dört takımlı bir ligdeler aldığım bilgilere göre Çanakkale ve Tekirdağ, Edirne’miz olarak dört takım olacağız. Kendilerine başarılar diliyorum bu sezonda becerileri ve şansları bol olsun. İnşallah güzel galibiyetlerle deplasmanlardan dönerler. Edirne’de seyircilerin yüzlerini güldürürler. Ve sezon sonunda elde ettikleri başarı ile seneye inşallah takımımızı ikinci ligde görürüz. Şimdiden herkese bu lig maçlarında yarın oynayacakları Çanakkale deplasmanında başarılar diliyorum. Yöneticilerimizden bu güzel girişiminden dolayı tekrar tebrik ediyorum. İnşallah onlar da bu başarıya ortak olacaklardır. Hep beraber Edirne olarak güzel bir spor etkinliğinde Edirne’miz de göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Karaağaç Arda Spor Başkanı Birol Salçın ise ilk hedeflerinin tesis olduğunu söyledi.

Salçın, “Bizim ilk hedefimiz tesis, yani gönül isterdi ki evet Edirne’yi temsil ediyoruz ama değerli büyüklerimize tekrar sesleniyoruz buradan Karaağaç’taki tesisimizin için sözler verildi. İnşallah bu biraz daha hızlandırılır, malum büyük bir felaket yaşadı ülkemiz bu yüzden biraz ötelenmiş olabilir. Devlet büyüklerimize hak veririz çok olumsuz şartlarla karşı karşıya kaldılar ama dediğimiz gibi devletimiz büyüktür. İnşallah bunların da üstesinden gelerek, en kısa zaman da bizim tesisimiz içinde gerekli çalışmalar başlayacaktır diye umut ediyorum. diye konuştu.

Kulübün Asbaşkanı Aytaç Feda da lig hakkında bilgi verdi.

Feda, “20 grup var. 4 tanesi 4’erli 9 takım, 5’erli 11 takım var. Toplam 20 gruptan oluşuyor. Her ikisi play-off oynama hakkına sahip. 40 takım play-off oynayacak kendi arasında eşleşerek. 1 ile 2x çapraz. 20 takım kalacak, 20 takımdan sonra 10 takım, 10 takımdan sonra 5 takım ve son 5 takım da bir üste yükselecek.” dedi.

Karaağaç Arda Spor futbol takımı, açıklamalardan sonra 18 Mart Cumartesi oynanacak maç için Çanakkale’ye doğru yola çıktı.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi