24 Haziran 2024
33.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEİMRAK: BAHRİ DİNAR’IN YOLUNDAN GİDECEĞİZ

İMRAK: BAHRİ DİNAR’IN YOLUNDAN GİDECEĞİZ

-

Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar’ın hayatını kaybetmesinin ardından gerçekleştirilen genel kurulda derneğin yeni başkanı Uğurcan İmrak oldu. İmrak, Edirne ve tava ciğeri tanıtma noktasında Dinar’ın yolundan gideceklerini ifade etti.

Edirneli Tarihi Ciğerci Bahri Dinar’ın geçtiğimiz ay hayatını kaybetmesi üzerine, kurucu başkanı olduğu Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği’nde seçime gidildi. Tek listeyle gerçekleştirilen seçimde başkanlığa ciğer ustası Uğurcan İmrak seçildi.

İmrak, katıldıkları her platformda Dinar’ı anmaya devam edeceklerini ve amaçlarının Dinar’ın yolundan gitmek olduğunu kaydetti.

İmrak, “Sözcüklerin düğümlendiği bir zamandayız. Bu seçim bizim için zorlu ve üzüntülü bir seçim oldu. Mecburi bir seçim oldu. Allah Bahri ağabeyimize gani gani rahmet eylesin. O’nun emanetine sahip çıkmak adına dernek başkanlığına tek liste adayı olarak girdim. Dernekteki ve meslekteki büyüklerimizin olurlarıyla dernek başkanlığına seçildim. Oy kullanan, beni destekleyen, ulaşıp tebrik eden herkese çok teşekkür ediyorum. Bizim burada bir amacımız var. Amacımız her şeyi Bahri Ağabeyin yaptığı şekilde yerine getirebilmek. Önemli olan Edirne’yi ve Edirne ciğerini tüm dünyaya tanıtırken; buradaki en önemli değerlerimizden biri, bu işin duayeni Bahri Ağabeyimizi unutmamak. Biz her platformda, katıldığımız her yerde Bahri Ağabeyi anlatmaya devam edeceğiz. Nurlar içinde uyusun. Beyazıt Sansı hocamızı, Selimiye Camii imamı Nadi Ersoy hocamızı da unutmamak gerekiyor. Çünkü onlar; derneğimizin kuruluşunda ve büyümesinde emeği çok büyük olan insanlar. Hepsine gani gani rahmet diliyorum. Geride kalan arkadaşlarımızla hep birlikte, Edirne’mizi tanıtarak, Edirne gastronomisini ön planda tutarak daha yukarılara taşıyacağız. Bahri Ağabeyin mekanındayız, çok duygusal bir atmosferdeyiz. Maalesef söyleyecek çok da bir şeyimiz yok.” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side