21 Temmuz 2024
26.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEİMRAK’TAN BAŞPEHLİVANA CİĞER İKRAMI

İMRAK’TAN BAŞPEHLİVANA CİĞER İKRAMI

-

Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Uğurcan İmrak, 663’üncü Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin Başpehlivanı olan Yusuf Can Zeybek’e Selimiye Camii önünde ciğer ikram etti.

663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde rakibi Mustafa Taş’ı yenerek, Başpehlivan olan Yusuf Can Zeybek, kentten ayrılmadan önce Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın’ı ziyaret etti. Zeybek, ziyaretinin ardından Mimar Sinan’ın ‘ustalık eserim’ dediği Selimiye Camii önünde altın kemeri ile basın mensuplarına poz verdi.

Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Uğurcan İmrak da, burada Başpehlivan Zeybek’e ciğer ikram ederek, altın kemerin ebedi sahibi olmasını temenni ettiğini söyledi.

İmrak, “662. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Yusuf Can Zeybek Başpehlivan seçilmişti. Bu yılda 663. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde tekrar Yusuf Can Zeybek Başpehlivan seçildi. Edirne Tava Ciğer Tanıtma ve Kalite Koruma Dernek Başkanımız rahmetli Bahri Dinar’ın yaptığı bir ritüel vardı. Edirne ciğerini yiyen şampiyon olurdu. Bizde bu sene bu ritüeli yaptık. Bahri Bey’in yaptığı dopingden sonra Yusuf Can ikinciye başpehlivan oldu. Üçüncü olması için tekrar bir ciğer dopingi verdik. İnşallah önümüzdeki yıl üçüncü şampiyonluğu da alıp ebedi altın kemer sahibi olur diye umuyoruz. Elimizden gelen her türlü imkanlar ve destekler Edirne tanıtımı için. 1 hafta içinde Kırkpınar’a gelen güreşen ve misafirlerimiz ciğeri oldukça sevdiler.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side