20 Mayıs 2024
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEİSMAİL ATAKAN GÜVEN TAZELEDİ

İSMAİL ATAKAN GÜVEN TAZELEDİ

-

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri 29’uncu Bölge Birliği’nin  2021-2022  yıllarına  ait 49’uncu Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda yapılan 29’uncu Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği seçiminde, mevcut başkan İsmail Atakan güven tazeledi.

S.S. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri 29.ncu Bölge Birliği’nin  2021-2022  yıllarına  ait 49. Olağan Genel Kurul Toplantısı  Margi Hotel toplantı salonunda gerçekleşti. Kongreye; bölge birlik başkanları, kamu kurum kuruluşları yetkilileri, üyeler ve vatandaşlar katılım gösterdi.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Bölge Birliği Başkanı İsmail Atakan, “Trakya bölgemizde  Tekirdağ, Kırklareli , Edirne il ve ilçelerinde faaliyet gösteren   27 adet esnaf ve sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifi bulunmaktadır. Ayrıca Tekirdağ ili Süleymanpaşa ilçesinde yeni bir esnaf kefalet kooperatifimizin kuruluşu gerçekleşmiş olup en kısa zamanda birliğimize kabulü gerçekleşecek ve kooperatiflerimizin sayısı 28 ‘e çıkacaktır.  29.ncu Bölge birliğimize  bağlı olan 27 adet kooperatiflerimizin tamamının  kredileri açıktır  ve bütün kooperatiflerimiz Türkiye Halk bankası kaynaklarından  yüzde 7,5 faiz oranıyla  60 aya kadar işletme kredisi, 120 aya kadar işyeri edindirme kredisi, 84 aya kadar   ticari araç alım kredilerini periyodik olarak vermeye devam etmektedir. Bugün burada gerçekleştirmiş olduğumuz 2021-2022 yıllarına ait hesap dönemi ve 2023-2024 yıllarına ait gelecek dönem olağan genel kurul toplantımızın başta ülkemiz genelinde faaliyet gösteren tüm  esnaf ve sanatkarımıza  ve daha sonrada bölgemizde faaliyet gösteren tüm esnaf ve sanatkarlarımıza  hayırlara vesile olmasını diler, işlerinizde bol bereketli kazançlar dilerim.” dedi. 

Bölge Birliği Başkanı Atakan’ın konuşmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Yönetim ve Denetim Kurulunun ibrasından sonra teşekkür konuşması için kürsüye gelen Başkan Atakan, “Bizleri akladığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sağ olun var olun.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra gündemin son maddesi olan seçimlere geçildi. Kongrede seçime tek liste ile giren mevcut Başkan İsmail Atakan ve ekibi güven tazeledi.

Atakan’ın listesi şu isimlerden oluştu:
Yönetim Kurulu: İsmail Atakan, İbrahim Erdem Çobanoğlu, İlhan Dalkıran, Ayhan Can, Halil Kahraman, Ali Rıza Eti, Ümit Leventer, Atilla Gülşen, Ali Özen, Ümit Gökmen, Hasan Dükanlı

Denetim Kurulu: Fahri Özkan, Hasan Bahri Korkmaz, Yunus Atay

Merkez Birliği Temsilcileri: İsmail Atakan, İbrahim Erdem Çobanoğlu, İlhan Dalkıran, Ümit Leventer

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side