22 Mayıs 2024
17.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEİYİ PARTİ İL BAŞKANI SERPİL TÜTÜNCÜ, GÖREVİNE BAŞLADI

İYİ PARTİ İL BAŞKANI SERPİL TÜTÜNCÜ, GÖREVİNE BAŞLADI

-

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından Edirne İl Başkanı olarak görevlendirilen Dr. Serpil Tütüncü, bugün düzenlenen törenle görevi eski İl Başkanı Ekrem Demir’den devraldı. Devir teslim törenine kanlı hekim önlüğü ile katılan Dr. Tütüncü, sağlık çalışanlarına yönelik şiddete tepki göstererek, “Kimse bu önlüğü ve önlükteki kanı unutmasın. Artık yeter, hekimimize, kadınımıza, çocuğumuza, ülkemize sahip çıkma zamanı geldi” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından Mayıs ayında Edirne il ve ilçe teşkilatlarının görevden alınmasının ardından bir süre önce il başkanı olarak görevlendirilen Dr. Serpil Tütüncü, görevini devraldı.

Eczacı, Doktor, Farmakoloji Uzmanı, Çiftçi ve aynı zamanda Hukuk Fakültesi öğrencisi olan Serpil Tütüncü, il başkanlığı görevini devralmak için yapılan toplantıya, sağlıkta şiddete dikkat çekmek için kanlı doktor önlüğü ile geldi. Toplantıya, Milletvekili Orhan Çakırlar’ın yanı sıra partililer katıldı.

İYİ Parti Eski İl Başkanı Ekrem Demir, görevi devrederken partililerden helallik istedi.

Demir, “Büyük emeklerle yürütmüş olduğumuz bu yol ve sahiplenmiş olduğumuz iyi partiyi kendi siyasi emelleri ve şahsi çıkarları için kullanmaya çalışanlara geçit vermedik. Bundan sonra da geçit vermeyeceğiz. Görevde bulunduğum sürece desteklerini esirgemeyen partililere, arkadaşlarıma, aileme sonsuz teşekkür ediyorum. İl başkanlığım süresinde güzel işler yapabildiğimi ve iyi dost biriktirdiğimi bana gösterdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Rabbim beni sizlere karşı mahcup etmesin. Bu süre içinde üzerimde hakkınız var. Hakkınızı helal edin” dedi.

Toplantıya hekim önlüğü ile katılan İYİ Parti İl Başkanı Dr. Serpil Tütüncü, il başkanlığı görevinin bir bayrak değişimi olduğunu belirtti.

Tütüncü, “Genel Başkanımız Meral Akşener’in oluru ile il başkanı olarak görevlendirilmiş bulunmaktayım. Bu görev için bana güvenen genel başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak değişimidir. Bayrak bugün bende, başka gün başka arkadaşımızda olacaktır. Bu yol vatanseverlerin yolu, mücadeleden yılmayanların yolu, cesurların yolu, Ulu Önder Atatürk’ün yoludur. Ülkemiz çok kritik günler geçiriyor. Çok ama çok çalışmaktan başka şansımız yok” dedi.

Doktor Tütüncü, Daha sonra hekim önlüğünü giyerek sağlıkta şiddete tepki gösterdi.

Tütüncü, “biz vurulduk diyoruz ve önlüğümüze bulaşan kanı bu önlüğü her zaman herkesin anılarında yaşatmasını diliyorum ve artık yeter diyorum. Bu kan geride iki çocuk ve binlerce öksüz bırakan meslektaşımıza ait. Kimse bu önlüğü ve önlükteki kanı unutmasın. Artık yeter, artık hekimimize, ülkemize, kadınımıza, çocuğumuza sahip çıkma zamanı geldi. Lütfen uyanalım” dedi.

Daha sonra Eski İl Başkanı Ekrem Demir, İl Başkanı Serpil Tütüncü’ye çiçek vererek görevinin hayırlı olmasını diledi.

İYİ Parti Milletvekili Orhan Çakırlar, yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini eleştirdi.

Çakırlar, “Bir an önce bu ucube sistemden kurtulmamız gerekiyor. Bu sistemden kurtulmamızın yolu da herkesin aynı nokta üzerinde yürümesi gerekir. Bunu her fırsatta dile getiriyoruz. Parlamentoda iyi parti milletvekillerinden daha çalışkan milletvekili olmadığını görürsünüz. Ülkenin bize ihtiyacı var, bizim partimize ve gönül vermiş herkese ihtiyacı var. Türkiye’nin şu anda parlayan yıldızı iyi parti. Düşünenler görürler ki biz yüzde onlardan bugün yüzde 22’lere geldiysek, iktidarı yıpratacak parti de iyi partidir” dedi.

İl yönetimi tarafından Ekrem Demir’e verdiği hizmetten dolayı plaket verildi.

Toplantıya katılan Eski Siyaset Akademisi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Akalın ile birlikte toplu fotoğraf çekildi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side