3 Aralık 2022
5.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEASAYİŞJANDARMA EKİPLERİ, MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİNE REFLEKTİF YELEK DAĞITTI

JANDARMA EKİPLERİ, MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİNE REFLEKTİF YELEK DAĞITTI

-

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından motosiklet sürücülerine reflektif yelek dağıtıldı.

16 Ağustos 2022’den itibaren gece şartlarında oluşabilecek kazaların önüne geçmek amacıyla motosiklet, elektrikli bisiklet ve bisiklet kullanan sürücülere reflektif özellikli yelek giymek mecburiyeti getirilmişti. Bu çerçevede farkındalık oluşturmak amacıyla Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Büyükdöllük köyü yolu üzerinde motosiklet sürücülerine reflektif yelek dağıtıldı ve kazalarının önlenmesine yönelik bilgi verildi.

‘Reflektif yelek giy, görünür ol’ kampanyası çerçevesinde çalışma yapan jandarma ekipleri, motosiklet sürücülerine kazaların önüne geçme konusunda yeleklerin büyük önem taşıdığını anlattı.

Kampanyayla beraber trafik kazaları ve kazalardaki ölüm oranlarının azaltılması hedefleniyor.

Motosiklet sürücüleri, geceleri seyahat ederken yelekler sayesinde daha görünür olduklarını ve kaza ihtimalinin azaldığını ifade ettiler.

Motosiklet sürücüsü Genco Gencer Özçakırlar, gece trafiğe çıkmak zorunda kaldıklarında fosforlu yeleğin, görünürlüğü arttıracağını belirtti.

Jandarma ekiplerinin kendilerini durdurduğunu ve reflektif yelek dağıttığını söyleyen genç motorcu Çetin Adiktili, geceleri seyahat ederken bu yelekler sayesinde daha görünür olduklarını ve kaza yapma ihtimalinin azaldığını ifade etti.

Bu şekilde bir yelek almayı düşündüğünü ve kanun gereği de bu yeleğin giyilmesi gerektiğini belirten motosiklet sürücüsü Ahmet Çakıcı, bu şekilde bir uygulama yaptıkları için jandarma ekiplerine teşekkür etti. Edirne İl Jandarma Komutanlığı Trafik Ekipleri de kurallara uydukları ve dikkat ettikleri için motosiklet sürücülerine teşekkür etti.


Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi