19 Haziran 2024
34.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKADIN FUTBOLCULAR 2. LİG İÇİN UĞURLANDI

KADIN FUTBOLCULAR 2. LİG İÇİN UĞURLANDI

-

30 Eylül’de Rize Yeşilçay Spor Kadın Futbol Takımı ile 2. Lige yükselmek için Play-Off mücadelesi oynayacak olan Edirne Karaağaç Ardaspor Kadın Futbol Takımı, bugün yola çıktı. Kadın futbolcular Edirne Valisi Yunus Sezer, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kulüp yöneticileri ve aileleri tarafından uğurlanırken; zafer için tek yürek olundu.

Edirne Karaağaç Ardaspor Kadın Futbol Takımı, 3. Lig’de aldığı başarılar sonucu gruptan çıkarak Play-Off oynamaya hak kazanmıştı. 2. Lig’e yükselmek için 30 Eylül’de Rize Yeşilçay Spor Kadın Futbol Takımı ile mücadele edecek olan Edirneli kadın futbolcular, bugün maç için yola çıktı. Kadın futbolcular sabah saatlerinde Edirne Valisi Yunus Sezer, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kulüp yöneticileri ve aileleri tarafından Karaağaç’tan uğurlandı.

Kadın futbolcuların bugüne kadar aldıkları başarılarla Edirne’yi gururlandırdıklarını söyleyen Vali Yunus Sezer, “Büyün şehir olarak sizlerin arkasındayız.” ifadelerini kullandı.
Vali Sezer, “Kadın futbol takımı ilk kez kurulmuş ve kısa sürede güzel bir başarı yakalamış. Bir taraftan kamu kurumları destek oluyor, bir taraftan esnafımız sahip çıkmış, sanayicimiz sahip çıkmış, aileler sahip çıkmış. Buradan inşallah güzel bir başarı doğar; doğmuş da zaten. Bizler de elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Gerçekten ben de çok heyecanlandım. Heyecanımızı da arkadaşlarımızın devam ettirmesini istiyoruz. Biz bütün şehir olarak arkanızda olacağız; sizi destekleyeceğiz. Hangi alanda olursa olsun başarı, bütün şehri heyecanlandırıyor. Bizlerin de bütün alanlarda gerçekten Edirne olarak bu tür başarılara ihtiyacımız var. Ön plana çıkmış ve örnek olmuş kişilere, takımlara, kuruluşlara ihtiyacımız var. O anlamda üstlenmiş olduğunuz sorumluluk için teşekkür ediyoruz. Sizlerle gurur duyuyoruz. Ailelerimizle gurur duyuyoruz. Sizleri destekleyenlerle gurur duyuyoruz. Başarılarınızın devamını diliyorum. İnşallah 2’nci Lig’e çıkarsınız. Hep beraber gelip karşılarız sizi.” dedi.  

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da, Karaağaç Ardaspor Kadın Futbol Takımı’na her zaman destek olmaya devam edeceklerini belirtti.
Başkan Gürkan, “Şehrimizin ilk kadın futbol takımı Karaağaç Ardaspor’un başarılarını mutlulukla takip ediyoruz. Kadınların her yerde yaptıkları her işte, azim ve kararlılıkla nasıl başarılı olduklarını gururla izliyoruz.  Bu yıl Play-Of’a çıktılar. Bugün de Karabük’e göndereceğiz kendilerini. Başarılar diliyoruz. Edirne’mizde bir örnek oluşturdukları için kendilerini tebrik ediyorum. Yolları açık olsun. Her zaman destek olmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Karaağaç Ardaspor Kadın Futbol Takımı Kulüp Başkanı Birol Salçın ise, Edirne’yi en iyi şekilde temsil etmek adına büyük gayret sarf ettiklerini vurguladı.
Salçın, “Türkiye 3. Liginde  grubumuzdan çıkarak Play-Off oynamaya hak kazandık. 30 Eylül’de Rize Yeşilçay Spor Kadın Futbol Takımı ile 2. Lige yükselmek için Play-Off mücadelesi vereceğiz. Motive olmuş olarak gidiyoruz. Umarım başarılı olarak Edirne’mizi en iyi şekilde temsil ederiz. Takımımıza başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side