21 Mart 2023
7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKAHRAMAN: EDİRNE'DE 3 VEKİL ÇIKARACAĞIZ

KAHRAMAN: EDİRNE’DE 3 VEKİL ÇIKARACAĞIZ

-

CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, 14 Mayıs 2023’te yapılması planlanan seçimlerle ilgili iddialı açıklamalarda bulundu. Kahraman, “Geçen dönem üçüncü vekili ucu ucuna kaçırmıştık. Bu dönem Edirne’de 3 vekil çıkaracağız. CHP örgütündeki o sıcaklığı, o heyecanı gördüm. Tüm örgütümüzle beraber sahaya inersek bunu başarmamız kolay olacak.” dedi.

CHP Edirne İl Başkanlığı görevini 7 yıl yürüttükten sonra Milletvekili Aday Adaylığı süreci için görevinden istifa eden Fevzi Pekcanlı’nın ardından İl Başkanı seçilen Samet Kahraman, önceki günlerde Ankara’ya giderek çeşitli ziyaretler gerçekleştirmişti. Kahraman bugün Edirne’de basın toplantısı düzenleyerek, Ankara temasları hakkında bilgiler verdi.

İl Başkanı Samet Kahraman, toplantıda yaptığı açıklamada, “30 Ocak Pazartesi günü Ankara’daydık. Ortak politikalar ve mutabakat metni toplantısına gittik. Gayet güzel, geniş katılımlı bir toplantı oldu. 9 ana maddenin ve 2 binin üzerinde de maddeyle beraber çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Tabii çok kalabalıktı. Sonrasında genel merkezimizde aynı gün il başkanları toplantısı gerçekleştirdik. Oğuz Kaan Salıcı, Muharrem Erkek, Onursal Adıgüzel’le beraber iki saate yakın 81 ilin il başkanıyla beraber toplantı gerçekleştirdik. Tabii bildiğiniz üzere bu süreçte istifa eden il başkanlarımızın yerine gelen benim gibi 40 civarında yeni il başkanı vardı. Hem bir tanışma toplantısıydı hem de seçim süreciyle alakalı neler yapmamız gerektiği şeklinde bir fikir alışverişinde bulunduk. Akabinde akşamları Oğuz Kaan Salıcı’yla beraber sohbet etme imkanımız oldu. Hem Edirne’yi konuştuk, hem bölgeyi konuştuk. Seçimde neler yapacağımızı hep beraber istişare ettik. Bir gün sonra partimizin grup toplantısına katıldık. Çok güzel, çok heyecanlı bir toplantıydı. Grup toplantısının sonrasında da baş başa bir görüşme imkanı bulduk Genel Başkanımızla. Orada da genel başkanımız tabii bizlerden Edirne’de yapmamız gereken taleplerini söyledi. Biz de Edirne’de, iktidara giderken en çok oyu nasıl alabiliriz diye beraber konuştuk. Bununla ilgili de neler yapacağımızı anlattık kendisine. Gayet memnun ayrıldık açıkçası. İl Başkanı olduktan sonra Genel Başkanımızla ilk buluşmamızdı. Genel Başkanımız için Edirne’nin yeri çok ayrı ve oyumuzu da Edirne’de arttırmamızı istedi. Bizler de kendisine o doğrultuda sahada olacağımızı ve çalışacağımızı ilettik. Genel Başkanımız da çok memnun oldu bu konuda. Kısa bir görüşme yaptık ama verimli, güzel bir görüşmeydi. ” dedi.

Kahraman, göreve geldiklerinden itibaren il ve ilçe örgütleriyle görüşmeler gerçekleştirdiklerini, önümüzdeki hafta itibariyle de sahaya inerek seçim çalışmalarına başlayacaklarını ifade etti.
Kahraman, “Göreve geldiğimizde 9 ilçeyi gezdik. Onlarla beraber fikir alışverişinde bulunduk, önerileri dinledik. Bu pazartesi de ilçe başkanlarımızla ve belediye başkanlarımızla beraber oturacağız, yol haritamızı çıkaracağız. Önümüzdeki hafta hep beraber tüm örgütümüzle beraber sahaya ineceğiz. Bütün ilçelerde, bütün beldelerde çalışmaya başlayacağız. Göreve geldiğimizde ‘tüm üyelerimize kucaklayıcı olacağız’ diye söylemiştik. Hepsine gittik. Hepsiyle samimi bir şekilde görüştük. Seçimde onlara ihtiyacımız olduğunu belirttik. Onlarla konuşmamızdan gayet memnun ayrıldık. Tabii onlar da bize varsa eksiklerimizi söylediler. Bizler onların notunu aldık. Yapmamız gerekenleri hepsini not ettik. Şimdi de önümüzdeki hafta itibariyle startı vereceğiz. İnşallah güzel bir çalışma yapacağız. 14 Mayıs’a bugün itibariyle 99 gün var. Bizler de bu bilinçle hep beraber ve samimiyetle çalışacağız. Edirne’nin dört bir tarafına her yere dokunarak sahaya ineceğiz.” dedi.

Kahraman, partideki milletvekilliği aday adaylık süreçleri ve Edirne’deki ittifak hakkında da açıklamalarda bulundu.
Kahraman, “Tabii daha biliyorsunuz aday adaylığı süreci resmi olarak başlamadı, önümüzdeki ay itibarıyla YSK süreciyle birlikte başlayacak. Tabii genel merkezimizin belli başlı maddeleri var. Ama o süreç başladıktan sonra netleşecek çünkü bizler de YSK takvimini bekliyoruz. Şu anda tabii aday adayı arkadaşlarımız var. Sahada da çalışıyorlar. Bundan çok memnunuz. Ama aday adaylık süreci kesinleştikten sonra hem net sayı belli olacak hem de o süreden sonra artık netleşecek.
İttifakla alakalı da; tabi birçok ilde ittifak halinde seçime girilecek. Tabi yöntemin nasıl olacağı tam olarak söylenmedi ama altılı masa 81 ilde tek tek değerlendirmeler yapıyor.
İttifakla alakalı da tabii birçok ilde ittifak halinde de seçime girilecek. Tabii burada daha yöntemin nasıl olacağı tam söylenmedi tabii bununla alakalı ama tüm Türkiye çapında 81 ili tek tek altılı masa hepsini değerlendiriyor. Tabii Edirne şu anda baktığımız şeyde yok gibi duruyor ama bu son süreçte neler olacağı konusunda kesin bir şey söylemek mümkün değil. Çalışmalar çok hassas gidiyor, bekleyip göreceğiz.” şeklinde konuştu.

Kahraman, 14 Mayıs 2023’te yapılması planlanan seçimlerle ilgili de iddialı açıklamalarda bulunarak, Edirne’de 3 Milletvekili çıkaracaklarını söyledi.
Kahraman, “İlçelere gittik, üyelerimizde güzel bir heyecan vardı. O bütünleşmeyi yaptık. Tabii daha yolun aslında başındayız. Şimdiden sonra da sürekli hep sahada olacağız. Tüm ilçelerimizde olacağız. Biz geçen dönem üçüncü vekili ucu ucuna kaçırmıştık. Bu dönem Edirne’de 3 vekil çıkaracağız. CHP örgütündeki o sıcaklığı, o heyecanı gördüm. Tüm örgütümüzle beraber sahaya inersek bunu başarmamız kolay olacak.” şeklinde konuştu.Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi