22 Mayıs 2024
17.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKAHRAMAN’DAN İDDİALI AÇIKLAMA: İLK TURDA SEÇİMİ KAZANACAĞIZ

KAHRAMAN’DAN İDDİALI AÇIKLAMA: İLK TURDA SEÇİMİ KAZANACAĞIZ

-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 6’lı masanın Cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanması hakkında değerlendirmelerde bulunan CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman,  “Anketlerde ve sahada görünene göre; ilk turda seçimi kazanacağız.” dedi.

14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 6’lı masanın adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Kılıçdaroğlu’nun adaylığı hakkında değerlendirmelerde bulunan CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, seçimi ilk turda kazanacaklarını söyledi.

Kahraman, “6’lı masanın liderleri 5 saati aşkın bir toplantıyı gerçekleştirdiler. Ardından da 13. Cumhurbaşkanı adayı Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu açıklandı. Millet ittifakı olarak toplantıda istişare ettiler. Hep beraber 6’lı masa karar aldı. Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu aday olarak açıklandı. Bizler de oradaydık. Öncelikle Saadet Partisi Genel Merkezi’ne gittik. Orada genel başkanlarımızın çıkışını bekledik. Güzel bir teveccühle genel başkanımız Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı olarak açıklandı. Ardından hep beraber genel merkezimize geçtik. Orada da Genel Başkanımız bir basın açıklaması yaptı. Ülkemizi bütünleştirici, birleştirici bir konuşmaydı. Çok da güzel bir kalabalık bir teveccüh vardı. Biz de İl Başkanları olarak hep beraber bir toplantı gerçekleştirdik. O toplantı neticesinde de şimdi perşembe günü örgütlerimizle beraber bir toplantı gerçekleştirip hep beraber sahaya ineceğiz. Seçimlere kısa bir süre kaldı. Millete hizmet etmek için hep beraber var gücümüzle çalışacağız. Buradan da Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı olan Genel Başkanımıza en çok oyu kazandırmak için çalışacağız. Tüm Millet İttifakı İl Başkanları ile görüşüp hep beraber güzel bir çalışma programı hazırlayacağız. Hep beraber sahada olacağız. Oy yüzdesi olarak şimdilik bir şey söylemek doğru değil ama anketlerde görülen ve bizlerin de sahadan aldığı sonuçlara göre; ilk turda seçimi kazanacağız.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side