19 Haziran 2024
22.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKAPIKULE’DE 7 MİLYON 400 BİN LİRA DEĞERİNDE KAÇAK ÜRÜN YAKALANDI

KAPIKULE’DE 7 MİLYON 400 BİN LİRA DEĞERİNDE KAÇAK ÜRÜN YAKALANDI

-

Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından Kapıkule Sınır Kapısı’nda gerçekleştirilen operasyonda; 7 milyon 400 bin TL değerinde elektronik sigara ve gıda takviyesi ele geçirildi.

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince gerçekleştirilen risk analizleri sonucunda Türkiye’ye giriş yapmak amacıyla Kapıkule Gümrük kapısına gelen araç riskli görüldü. X-ray tarama sistemine sevk edilen araçta şüpheli yoğunluklar tespit edildi. Ardından araç, ekipler tarafından detaylı aranmak üzere arama hangarına alındı. Detaylı aramanın neticesinde araçta, giyim eşyası, oyuncak ve çeşitli mobilya eşyası olarak beyan edilen kolilerin içerisine çok sayıda elektronik sigara ve gıda takviyesi cinsi eşyaların yerleştirildiği tespit edildi.

Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucunda Türkiye’de satılması yasak olan toplam 15 bin 400 adet elektronik sigara ile 378 adet gıda takviyesi ele geçirilirken yakalanan kaçak eşyanın piyasa değerinin yaklaşık 7 milyon 400 bin lira olduğu belirlendi.
Olayla ilgili soruşturmaya Edirne Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı nezdinde devam ediliyor.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side