24 Haziran 2022
15.5 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKENT KONSEYİ, MAHALLE MECLİSLERİ İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI

KENT KONSEYİ, MAHALLE MECLİSLERİ İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI

-

Edirne Kent Konseyi tarafından ‘Kent Yönetimine Sivil Toplumun Katılımı’ konulu panel ve forum düzenlendi. Kent Konseyi Başkanı Nihat Çolak, mahallelerdeki sorunlarla ilgili mahalle meclisleri oluşturmak amacıyla çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Edirne Kent Konseyi tarafından ‘Kent Yönetimine Sivil Toplumun Katılımı’ konulu panel ve forum düzenlendi. Edirne Barosu Konferans Salonu’nda gerçekleşen panelin moderatörlüğünü Türkiye Kent Konseyleri Platformu Dönem Sözcüsü Ziya Gökerküçük yaptı.
Panelde; Ankara Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Savaş Zafer Şahin ve BirGün Gazetesi Yazarı Doç. Dr. Güven Gürkan Öztan konuşmacı olarak yer aldı.

Panel hakkında bilgiler veren Edirne Kent Konseyi Başkanı Nihat Çolak, mahalle meclisleri kurmak için çalışmalara başladıklarını belirtti.

Mahalle meclisleri oluşturma konusunda olumlu geri dönüşler aldıklarını kaydeden Çolak, şu ifadeleri kullandı:
“Edirne’de mahalle meclisleri oluşturulması konusunda kent konseyi olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu amaçla da bugün burada 2 akademisyen hocamızla bir panel organize ettik. Panel öncesi mahalle meclislerini konuşmak ve panele davet etmek için muhtarlarımızı ziyaret ettik. Siyasi partilerimizi ziyaret ettik, belediye başkanımızı ziyaret ettik. Hepsinden de olumlu geri dönüşler aldık. Bugün panelde de mahalle meclislerinin bilimsel, akademik yönüyle aynı zamanda Türkiye ve Dünya ölçeğindeki örnekleri ile panel sonrası hocalarımız anlatacak bizde forum bölümünde sorularımızla, görüşlerimizle konuyu enine boyuna tartışacağız. Hedefimiz bu toplantıdan sonra da mahallelerimizde bu çalışmaları sürdürmek, muhtarlarımızla da bu çalışmalara devam etmek ve mahalle sorunları ile ilgili mahallelerimizde mahalle meclislerini oluşturmak.”

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi