22 Mayıs 2024
23.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKERMESTEN TOPLANAN 25 BİN 635 TL DEPREMZEDELER İÇİN KULLANILACAK

KERMESTEN TOPLANAN 25 BİN 635 TL DEPREMZEDELER İÇİN KULLANILACAK

-

Edirne Belediyesi tarafından, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü’nde tarihin en büyük depremi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen vatandaşlar için düzenlenen kermesten 25 bin 635 TL gelir elde edildi. Elde edilen gelir Edirne’de misafir edilen deprem mağduru vatandaşların ihtiyaçları için kullanılacak.

Depremin olduğu ilk günden bu yana yaraları sarmak adına Edirneliler ile birlikte elinden gelen tüm çabayı gösteren Edirne Belediyesi, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü’nde önemli bir dayanışmaya daha imza atmıştı.  Edirne Belediyesi’nin 8 Mart’a düzenlediği kermesten 25 bin 635 TL gelir elde edildi. Elde edilen gelir Edirne’de misafir edilen deprem mağduru vatandaşların ihtiyaçları için kullanılacak.
Depremin ilk gününden beri yaraları sarmak adına tüm Edirne halkı olarak adeta seferber olduklarını belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirneliler, ilk günden bu yana büyük bir dayanışma örneği gösterdiler. Depremin ilk günü başlattığımız yardım kampanyasına vatandaşlarımız gönülden destek verdi. Ellerindeki, avuçlarındakileri ve önemlisi gönüllerindeki hiç düşünmeden getiren vatandaşlarımızın yaptığı yardımları deprem bölgesine ulaştırdık. Edirneliler, deprem bölgesinden buraya gelen vatandaşlarımıza da kucak açtı, sıcak ev sahipliğini gösterdi, onları asla yalnız bırakmadı. Kurduğumuz İMECE Mağazası ile deprem bölgesinden Edirne’mize gelen 5 bin 560 misafirimizin kıyafetten, gıdaya tüm ihtiyaçlarını karşıladık. İMECE Mağazası dışında ev kiralayan depremzede vatandaşlarımıza eşya desteğinde bulunduk, bulunmaya da devam edeceğiz” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side