2 Şubat 2023
8.9 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKEŞAN BELEDİYESİ 40 ÖĞRENCİYİ SÖMESTR EĞİTİM KAMPINA UĞURLADI

KEŞAN BELEDİYESİ 40 ÖĞRENCİYİ SÖMESTR EĞİTİM KAMPINA UĞURLADI

-

Keşan Belediyesi, ‘Eğitim Belediyeciliği’ alanındaki öncü çalışma ve uygulamalarına devam ediyor.  Keşan Belediyesi, öğrencilerin sömestr tatilini verimli değerlendirmeleri için eğitim kampı düzenledi.

Öğrencilerin sömestr tatilini en verimli şekilde geçirmesi için büyük çaba gösteren Keşan Belediyesi, 23-26 Ocak 2023 tarihleri arasında 3 gece 4 gün sürecek eğitim kampı için kaydolan 40 öğrenciyi, bu sabah Keşan Belediyesi Atatürk Stadı’ndan Balıkesir Edremit Güre’ye uğurladı. Aileler ile birlikte öğrencileri yolcu eden Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu,  kampta yer alan 40 öğrencinin, eğitim kampı süresince çok güzel ve keyifli bir deneyim yaşayacaklarını belirterek şu ifadelere yer verdi:

“Çocuklarımızın, sömestr tatilini en iyi şekilde geçirmesi için Keşan Belediyesi olarak üzerimize düşen ne varsa yapıyoruz. Çocuklarımızın; bu sömestr eğitim kampında hayat yolunda gerçek bir deneyim yaşamalarını istedik. Öğrencilerimizden; arkadaşlıklar, dostluklar, eğitici ve öğretici birçok etkinlikle dolu dolu etkinliğimizin keyfini doyasıya çıkarmasını istiyoruz. Yorucu bir eğitim-öğretim dönemini geride bıraktık. Bir dönem boyunca gerek derslerde gerekse sosyal hayatlarında gösterdikleri başarılardan dolayı tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi tebrik ediyoruz. Amacımız yarıyıl tatili boyunca öğrencilerimizin birbirinden eğlenceli etkinliklerle dolu dolu bir sömestr eğitim kampı geçirmesi. Bu etkinliklerin çocuklarımıza faydalı olmasını umuyor, tatil sonrasında da tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Eğitim kampında öğrenciler; temel İngilizce kurs ve etkinlikleri, günlük temel ev ve yemek işleri öğrenme eğitimleri (Yumurta ve makarna pişirme, ütü yapma, yatak toplama, elbise katlama, ev aletleri kullanma), güzel konuşma ve kişisel gelişim seminerleri, Ayvalık Cunda Adası Şeytan Sofrası gezisi, Kaz Dağları’nda sabahları trekking, müze ziyaretleri, kültür ve çevre gezileri, çeşitli spor etkinliklerine katılacak.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi