25 Temmuz 2024
20.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKEŞAN’DA ÇIKAN ORMAN YANGINI KONTROL ALTINA ALINDI

KEŞAN’DA ÇIKAN ORMAN YANGINI KONTROL ALTINA ALINDI

-

Edirne’nin Keşan ilçesi Kocadere Göleti yanındaki ormanlık alanda çıkan yangında 2 dönüme yakın ormanlık alan zarar gördü. Elindeki kovayla alevleri söndürmeye çalışan bir vatandaş ise gözyaşlarını tutamadı.


Alınan bilgiye göre, Keşan ilçesi Kocadere Göleti’nin yanında bulunan ormanlık alanda, henüz bilinmeyen bir sebeple yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye Keşan Orman İşletme Müdürlüğü, itfaiye ekipleri sevk edildi. Çanakkale’de konuşlanan 2 yangın söndürme helikopterinin de destek verdiği söndürme çalışmaları devam ederken, gölet etrafında toplanan vatandaşlar, çalışmaları izleyip cep telefonları ile görüntüledi.
Elindeki kova ile alevleri söndürmeye çalışan bir vatandaş ise gözyaşlarına engel olamayarak, yangının çıkmasına neden olanlara tepki gösterdi. 2 ilk müdahale aracı, 6 arazöz, 3 su ikmal aracı, 1 dozer, 72 personel, 2 helikopter, 5 hizmet aracı, 1 treyler ve 2 itfaiye aracının katıldığı söndürme çalışmalarını Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz da yerinde takip etti. Kontrol altına alınan yangında soğutma çalışmaları devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side