21 Mayıs 2024
25 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKEŞAN’DA DEPREME DAYANIKSIZ OKUL TAHLİYE EDİLDİ

KEŞAN’DA DEPREME DAYANIKSIZ OKUL TAHLİYE EDİLDİ

-

Edirne’nin Keşan ilçesinde örnekler alınan Anafartalar İlkokulu’nun depreme dayanıksız olduğu ortaya çıktı. Yıkım kararı çıkan okulda tahliye işlemleri başlatıldı.

Edirne Valiliği tarafından başlatılan çalışmalar çerçevesinde bir süre önce eğitim kurumları başta olmak üzere kamu binalarının depreme dayanıklılığını öğrenmek için İstanbul Aydın Üniversitesi işbirliği ile çalışmalar başlamıştı. Bu çalışmaların sonuçları bir süredir beklenirken, ilk rapor dün akşam saatlerinde geldi. Raporda ilk binası 1962, ek binası ise 1989 yılında yapılan Anafartalar İlkokulu’nun muhtemel bir depreme karşı dayanıksız olduğu ve yıkılma tehlikesinin olduğu ortaya çıktı.

Risk taşıdığı sebebiyle eğitim-öğretime devam edecek durumda olmayan bina için dün yayınlanan yıkım kararının ardından bugün tahliye işlemleri başlatıldı. Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından alınan karar çerçevesinde tahliye edilen 480 öğrencinin eğitimine Raşit Efendi İlkokulunda devam edilecek.

Öte yandan örnekler alınan Keşan’daki diğer binaların da durumları, merak konusu oldu. Edinilen bilgiye göre, depreme dayanıklılık durumlarına göre gelecek rapor gereğince diğer binalarda da aynı işlemlerin yapılması planlandı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side