14 Nisan 2024
12.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKEŞAN’DA HUZUR VE GÜVEN UYGULAMASI

KEŞAN’DA HUZUR VE GÜVEN UYGULAMASI

-

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe genelinde gerçekleştirilen huzur ve güven uygulamasında; 451 kişinin GBT sorgusu yapıldı, çeşitli adreslere de baskınlar düzenlendi.

Edirne’nin Keşan ilçesinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Özel Harekat Şube Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nün de katılımıyla ilçe genelinde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi. Uygulama kapsamında çeşitli adreslere baskınlar düzenlendi.
11 adreste yapılan aramalarda; çok sayıda uyuşturucu madde, 1 havalı tüfek ve 1 kuru sıkı tabanca ele geçirildi. 12 şahıs haklarında uyuşturucu madde bulundurmak suçundan işlem başlatıldı.

Çalışmalar kaçak tütün denetimleri ile devam ederken; F.Ş. isimli şahsın ev ve iş yerinde yapılan aramalarda 36 bin 600 adet boş makaron ve bin 440 adet doldurulmuş makaron ele geçirildi. Şahıs hakkında işlem başlatıldı.

Huzur ve güven uygulamaları cadde ve mekanlarda devam etti. Kafe, kıraathane ve internet kafe gibi yerler kontrol edilirken, 1 yoklama kaçağı şahıs ile birlikte A.C.Ü. ve Y.K. isimli iki şahıs çaldıkları elektrik kablosu ile polis noktasına takıldı. Üzerlerinden yan keski ve asma kilit yakalanan şahıslar gözaltına alındı. Aynı zamanda uyuşturucu madde suçundan aranan 5 şahıs da polis denetimine takıldı.

Son olarak trafik uygulamaları ile devam eden çalışmalarda 135 araç sorgusu yapılırken, 6 araç sürücüsüne toplamda 12 bin 72 lira ceza kesildi. 1 araç da trafikten men edildi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side