2 Şubat 2023
8.9 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKEŞAN’DA ROMAN VATANDAŞLAR İÇİN SOSYAL KONUT YAPILACAK

KEŞAN’DA ROMAN VATANDAŞLAR İÇİN SOSYAL KONUT YAPILACAK

-

Roman Buluşması programında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Her Roman’a Bir Yuva’ hedefiyle başlatılan sosyal konut kampanyası kapsamında Keşan’a da sosyal konut desteği sağlanacağının müjdesini verdi. Proje hakkında detaylı bilgiler veren AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keşan’da toplam 120 adet iki katlı konut inşa edileceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla ‘Roman Buluşması’ programı gerçekleştirildi. Programda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 25 ilde Roman Koordinasyon Merkezi kurulacağını ve aralarında Edirne’nin de bulunduğu pek çok ilde de roman vatandaşlar için sosyal konut projesi yapacaklarını ifade etti.

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, programın ardından Roman Buluşmasında verilen müjdeler hakkındaki detayları paylaştı.
Aksal, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle büyük bir coşku içerisinde ‘Roman Buluşması’ programımızı gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanımızın ifadeleriyle ‘Türkiye Yüzyılı, kendini bu ülkeye ait hisseden herkese aittir’ hedefimizle Yüzyılın Romanını roman kardeşlerimizle birlikte yazıyoruz. Toplumumuz için hiçbir kesimi ayırt etmeden çalışıyoruz aynı düşüncelerle de çalışmaya devam edeceğiz. Gerçekleştirdiğimiz Roman buluşmamızda da Cumhurbaşkanımız birçok müjdeyi roman vatandaşlarımızla paylaştı. 25 ilimizin valilikleri bünyesinde roman vatandaşlarımızdan birer koordinatörün görev yapacağı, İçişleri Bakanlığımız bünyesinde Roman Koordinasyon Merkezi kuruyoruz. ‘Her Romana Bir Yuva’ hedefiyle sosyal konut kampanyası başlatıyoruz.
Bu proje kapsamında Keşan’da;
72 Adet 2+1 müstakil bahçeli ve
48 Adet 1+1 müstakil bahçeli olmak üzere toplam 120 Adet 2 katlı konut inşa ediyoruz.
Cumhurbaşkanımıza destekleri için teşekkür ediyor, projemizin şimdiden Keşanlı hemşehrilerime hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.


Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi