25 Temmuz 2024
22.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKEŞAN’DAKİ ORMAN YANGINI, HAVADAN MÜDAHALE İLE SÖNDÜRÜLDÜ

KEŞAN’DAKİ ORMAN YANGINI, HAVADAN MÜDAHALE İLE SÖNDÜRÜLDÜ

-

Edirne’nin Keşan ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın, havadan helikopter ile yapılan müdahalelerle söndürüldü. Orman yangınının olduğu bölgeye giderek incelemelerde bulunan Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, yangına kısa sürede etkili müdahale edildiğini belirterek, personellere teşekkür etti.

Edirne’nin Keşan ilçesi Kocadere Göleti çevresindeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. İhbarda bulunulması üzerine olay yerine gelen Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, alevlere müdahale etmeye çalıştı ancak yangının olduğu alana karadan arazi yapısı nedeniyle sağlıklı bir şekilde girilemedi ve bölgeye Korudağ Yangın İlk Müdahale Ekip İstasyonu’ndan itfaiye helikopteri takviye olarak çağırıldı.
Göl kıyısında bulunan alandaki yangına yakın mesafeden su taşıyan helikopter kısa sürede yangını kontrol altına alıp, söndürdü.
Kısa zamanda söndürülen yangının çıkış sebebi hakkında henüz incelemeler devam ederken, görgü tanıkları yangın meydana geldikten sonra bölgeden 4-5 kişinin kaçarak uzaklaştığını, ardından da yangının büyüdüğünü gördüklerini söyledi.

Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık’ta, orman yangınının olduğu bölgeye giderek incelemelerde bulundu. Yangına kısa sürede etkili müdahale edildiğini kaydeden Vali Kırbıyık, personele teşekkür etti.
Yangın bölgesinde bir açıklama yapan Vali Kırbıyık, “Keşan Kocadere mevkiinde çıkan yangına Orman İşletme Müdürlüğümüz, jandarma ekiplerimiz, itfaiye ekiplerimiz müdahale ettiler. Burada çok güzel bir müdahale izledik. Gerek helikopterle, gerek yer ekipleriyle, arazözlerle yapılan müdahale çok başarılı oldu. Çok kritik bir alanda hızlı bir müdahale sonucunda yangını söndürüldüğüne şahit olduk. Bu noktada Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğünü tebrik ediyorum. Çok hızlı ve etkin bir pozisyon aldılar, çabuk çözümler ürettiler. Helikopteri derhal buraya gönderdiler. 2. helikopter de yolda. Bugün soğutma çalışmaları devam edecek. Büyük bir beladan, büyük bir yangın afetinden kurtulduğumuzu değerlendiriyoruz. Tekrar bu söndürme faaliyetlerinde emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyor ve tebriklerimi iletiyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side