4 Ağustos 2022
20.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKIRKPINAR FESTİVALİ BAŞLIYOR

KIRKPINAR FESTİVALİ BAŞLIYOR

-

Güreşseverlerin heyecanla beklediği ve bu yıl 27 Haziran-3 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 661. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali yarın başlıyor.

UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Listesi’nde yer alan, dünyanın en eski organizasyonlarından biri olan Kırkpınar’ın 661’inci randevusu yarın gerçekleştirilecek etkinliklerle başlayacak. Saat:18.45’te belediye önünde kortejin toplanmasının ardından Atatürk Anıtı’nda tören düzenlenecek.

29 Haziran’da Prof. Dr. Müjde Ayan’ın atölye sergisi Sarayiçi’nde sanatseverlerle buluşacak.

30 Haziran Perşembe akşamı sevilen müzik grubu Rubato, Sarayiçi konser alanında unutulmaz bir konsere imza atacak.

661. Kırkpınar Yağlı Güreşleri, 1 Temmuz Cuma günü saat 09.30’da Sarayiçi Er Meydanı’nda başlayacak. Saat 10.00’da ise 661’inci Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, Selimiye Meydanı önünde karşılanacak. Pehlivanlar Mezarlığı’nda düzenlenecek törenin ardından öğlen Selimiye Camii’nde mevlid okutulacak.

Kırkpınar Güreşleri’nin resmi açılış programı ise aynı gün saat 18.30’da Sarayiçi Er Meydanı’nda gerçekleştirilecek. Ayrıca 1 Temmuz Cuma akşamı Sarayiçi Konser Alanında, ünlü sanatçı Şevval Sam konser verecek.

2 Temmuz Cumartesi Günü, güreşler devam ederken, akşamında da Sarayiçi Konser Alanı’nda ünlü müzik grubu Zakkum, konser verecek.

3 Temmuz Pazar Günü ise, Saat: 15.00’te 662’nci Kırkpınar Güreşleri Ağası’nın belirleneceği Koç Satış İhalesi gerçekleştirilecek. Saat 17.30’da ise 661’inci Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin Başpehlivanının belirleneceği başpehlivanlık güreşinin startı verilecek. 661. Kırkpınar, ödül töreni ile son bulacak.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi