31 Mayıs 2023
27.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKIRMIZI DİPLİ MUMLA OY KULLANMAYA DAVET ETTİLER

KIRMIZI DİPLİ MUMLA OY KULLANMAYA DAVET ETTİLER

-

CHP Edirne Milletvekili Ediz Ün ve partililer, Kırkpınar’ın davet sembolü olan kırmızı dipli mumla Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçiminde oy kullanmak üzere vatandaşları sandığa davet etti.

CHP Edirne Milletvekili Ediz Ün, Merkez İlçe Başkanı Olcay Bakkalcı ve partililer, Saraçlar Caddesi’nde esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Ün ve beraberindekiler, davul zurna eşliğinde esnaf ve vatandaşları Kırkpınar’ın davet simgesi olan kırmızı dipli mumla 28 Mayıs Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçiminde oy kullanmaya davet etti.

Ün, “Kırmızı mum ısrarlı bir davettir, kırmızı dipli mum da yana yakıla bir davettir.” İfadelerini kullandı.

Ün, “Değerli Türkiye halkı, Edirne’den sizlere sesleniyoruz, bu kadim kentten sizlere sesleniyoruz, Fatih Sultan Mehmet’in doğduğu kentten sizlere sesleniyoruz; olimpiyatlardan sonra en eski bir spor organizasyonu olan Kırkpınar’ımızın davet sembolüdür bu. Kırmızı mum ısrarlı bir davettir. Kırmızı dipli mum da yana yakıla davettir. Tüm Türkiye halkını, tüm Edirne halkını bu pazar yapılacak olan seçimlerde sandığa davet etmek adına bugün sahaya indik. Edirne halkını ve sizlerin nezdinde tüm Türkiye halkını sandığa, bu demokrasi şölenine davet ediyoruz, ülkelerine sahip çıkmalarını istiyoruz. Hak, hukuk, adalet istiyorlarsa; çocukların, torunların daha güzel bir ülkede yaşamalarını istiyorlarsa bu pazar yapılacak olan seçimlerde sandıklara gelip oylarını, tercihlerini kullanmaları adına onlara davet götüreceğiz. Tabii ben de Cumhuriyet Halk Partili bir milletvekili olarak oy pusulasının sağındaki Kemal Kılıçdaroğlu’na bir oy istemek adına sahaya iniyorum. Tüm yurttaşlarımızı bu pazar yapılacak olan seçimlerde sandığa davet ediyoruz ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi.

CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Olcay Bakkalcı da, ülke genelinde yüzde 11 seçmenin sandık başına gitmediğini dile getirdi.

Bakkalcı, “14 Mayıs seçimlerinde ülke genelinde yüzde 11’i geçen bir seçmen sandığa gitmedi. Bu sayı çok yüksek bir sayıdır. Seçimin sonuçlarını, kaderini etkileyebilecek bir sayıdır. Biz bugün burada vekilimiz ile birlikte, örgütümüz ile birlikte; esnaf ziyaretleri yaparak, halkla konuşarak, onları kırmızı dipli mumla 28 Mayıs’ta sandığa ve sandıklara sahip çıkmaya davet edeceğiz, hep birlikte kazanacağımızı belirteceğiz ve bu ülkeye baharı getireceğiz. Şimdi vekilimiz seçim değerlendirmesi yapacak ve ondan sonra hep birlikte ziyaretlerimize başlayacağız.” diye konuştu.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi