20 Mayıs 2024
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKIYIK CADDESİ’NDE SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA ÇALIŞMASI BAŞLADI

KIYIK CADDESİ’NDE SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA ÇALIŞMASI BAŞLADI

-

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kıyık Caddesi’nde Sokak Sağlıklaştırma yapım işinin startını verdi. AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Selimiye Meydanı’ndan sonra Kıyık Caddesi’nin de güzel bir görünüme kavuşacağını açıkladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan Selimiye Cami Çevresi ve Kentsel Tasarım ve Peyzaj Projesi’yle yepyeni bir görünüme kavuşturulan Selimiye Meydanı’nın ardından şimdi de Kıyık Caddesi Sokak Sağlıklaştırma projesi hayata geçirilecek. Sokak Sağlıklaştırma Projesi çerçevesinde harekete geçen ekipler, çalışmalara başladı.

Binlerce turist ağırlayan Edirne’nin hak ettiği yere gelmesi için projelerin devam ettiğini söyleyen AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Selimiye Meydan çalışmalarında olduğu gibi Kıyık Caddesi’nde de güzel izler bırakacaklarını belirtti.

Edirne’de her bir meydan ve her bir sokağı hak ettiği görünüme kavuşturacak projelere imza atmaya devam edeceklerini söyleyen AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, “Hak Ettiğimiz Edirne için güzelleştirmeye devam edeceğiz. Selimiye Meydanımızı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın yaptığı çalışmalarla kente yakışır görünüme kavuşturduk. Hem bölge esnafımızdan hem de gelen misafirlerden çok olumlu dönüşler oldu. O harabe ve mezbelelik görüntüden eser kalmadı. Aynı şekilde sokak sağlıklaştırma projesi ile kenti daha iyi noktalara taşımayı hedefliyoruz. Kıyık Caddesi de tarihi ve turistik noktaları olan bir bölgemiz olduğu için burada yapılan çalışmalar daha fazla ilgi çekmesini ve daha fazla turist gelmesini sağlayacak. Böylece yaşanacak turist hareketliliği kent ekonomisine de can katacak” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side