21 Mayıs 2024
25 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKIZILAY BUTİK AÇILDI

KIZILAY BUTİK AÇILDI

-

Edirne Valisi Ekrem Canalp ile eşi Dr. Ayten Canalp, Türk Kızılay’ı Edirne Şubesi ve Edirne Şehir Gönüllüleri Vakfı iş birliğiyle kurulan ve ihtiyaç sahibi hastalara ücretsiz olarak hizmet verecek olan Kızılay Butiğin açılışını yaptı.

İhtiyaç sahibi hastalara tıbbi olarak verilen desteğin yanında sosyal olarak da hizmet verebilmek amacıyla kurulan ‘Kızılay Butik’, Sultan 1. Murad Devlet Hastanesinde açıldı. Kızılay Butik’in açılış törenine; Edirne Valisi Ekrem Canalp, eşi Dr. Ayten Canalp, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. İshak Yıldırım, Kızılay Edirne Şube Başkanı Kadir Çakay, Kızılay yöneticileri, sağlık çalışanları ve vakıf üyeleri katıldı.
Edirne Valisi Ekrem Canalp açılışta yaptığı konuşmada, “Bugün burada Türkiye’de örnek olacak bir projeyi hayata geçiriyoruz. Burada iki sivil toplum kuruluşu ve kamu kurumlarının ortak çalışmasının güzel bir örneğini görüyoruz. Kızılay’ımız ile Edirne Şehir Gönüllüleri Vakfı, İl Sağlık Müdürlüğümüz el ele vererek böyle güzel bir çalışmayı hayata geçirdiler. Hayırsever Edirne halkımızın verdiği destek ile birlikte bu güzel çalışmayı hizmete alıyoruz. Yine Edirne Kızılay’ımız ile birlikte Türkiye’de bir ilk olan bütün ilçelerimizde aşevi projemizi ramazan ayı birlikte hayata geçiriyoruz. Bu güzel çalışmayı da yine kadirşinas Edirne halkının verdiği destek ile yapıyoruz. Açılışını yaptığımız butikten ihtiyaç sahibi olan herkes bütün ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Buradan emeği geçen herkese ve hayırsever Edirne halkına çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Açılışın ardından çocuk servisinde yatan hastaları ziyaret eden Edirne Valisi Ekrem Canalp, Edirne Şehir Gönüllüleri Vakfı Onursal Başkanı Dr. Ayten Canalp, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. İshak Yıldırım, Kızılay Edirne Şube Başkanı Kadir Çakay çocuklara hediyeler verdiler.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side