28 Eylül 2023
24.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKONSERVATUVAR SEÇMELERİNE YOĞUN İLGİ

KONSERVATUVAR SEÇMELERİNE YOĞUN İLGİ

-

Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’nda 2023-2024 eğitim-öğretim yılında gerçekleştirilecek Piyano, Keman, Yan Flüt, Klarnet ve Viyolonsel kurslarının seçmeleri yoğun bir ilgiyle tamamlandı. Yaklaşık 300 öğrencinin katıldığı yetenek sınavında başarılı olan 125 öğrenci, ücretsiz kurslara katılmaya hak kazanacak.


Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatlarıyla kurulan Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı, Edirne’nin çocuklarına hizmet etmeye devam ediyor. Tiyatrodan müziğe birçok dalda ücretsiz eğitim imkânı sunan Belediye Konservatuvarı’nın 2023-2024 eğitim-öğretim yılı Piyano, Keman, Yan Flüt, Klarnet ve Viyolonsel kursları da yoğun talep gördü.

Yeni dönem seçmeleri yapılan Piyano, Keman, Yan Flüt, Klarnet ve Viyolonsel kursları için Ön Kayıt yaptıran yaklaşık 300 çocuk, 16-17 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen Yetenek Sınavına katıldı. Büyük heyecan yaşayan çocuklar, kendilerine bu imkânı veren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür ettiler.

Yetenek Sınavında, alanlarında uzman olan eğitmenler, çocukların beden yapısı, ses, diksiyon ve kulak yapısı gibi özelliklerine baktı. Yetenek Sınavını geçen 125 öğrenci, seçtikleri enstrümanlarda bir yıl boyunca ücretsiz olarak eğitim görecek.

Kurslara katılmaya hak kazanan öğrencilerin isimleri, www.edirne.bel.tr adresinden ve Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’nın resmi instagram hesabından duyurulacak. Duyurunun ardından yetenek sınavını geçen 125 öğrenci, Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’nda kesin kayıt işlemlerini yaptırabilecek.
Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi