25 Haziran 2022
18.8 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKÖŞEN ÇİFTLİĞİ KÖYÜ’NE BAHAR ŞENLİĞİ

KÖŞEN ÇİFTLİĞİ KÖYÜ’NE BAHAR ŞENLİĞİ

-

Edirne merkeze bağlı Köşen Çiftliği Köyü’nde yapılan bahar şenliğinde Anneler Günü de kutlandı. Köylülerin büyük ilgi gösterdiği etkinliğe katılan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, etkinlik kapsamında yapılan yarışmalara katılan çocuklara sinemaya götürme sözü verdi.

Edirne’nin Köşen Çiftliği köyünde girişimci kadınlar ve gönüllüler tarafından bahar şenliği düzenlendi. Okul bahçesinde yapılan etkinliğe Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Köy Muhtarı Kemal Çakman ve köy sakinleri katıldı.

Etkinlikte şarkılar türküler seslendirildi, oyun havaları eşliğinde köy sakinleri gönüllerince eğlendi.

Bahar şenliğinde yapılan çuval yarışmasında renkli görüntüler yaşandı. Kazananlara ise sürpriz hediyeler verildi.

Etkinliğe katılan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Köşen Çiftliği kadınlarının girişimiyle düzenlenen etkinlikte keyifli bir gün geçirdiklerini belirterek, “Çocuklar ve annelerle beraber çok güzel bir anneler günü ve bahara merhaba etkinliği oldu. Başta Fevziye Sarı, Filiz Karagöz Kılıç olmak üzere emeği geçen bütün köy kadınlarımıza çok teşekkür ediyorum. Buradaki bütün kadınlar, gençler, çocuklar, köy sakinleri bu etkinliğe katıldı ve destek verdi. Biz de Edirne Belediyesi olarak desteğimizi gösterdik. Köyümüzdeki çocuklara da söz verdik; yarışmalara katılan bütün çocukları Edirne’de sinemaya götüreceğiz. Kadınların yaptığı işin ne kadar önemli ve kıymetli olduğunu biliyorum. Dünyayı kadınlarımız kurtaracak, kadınlarımız güzelleştirecek. Neşet Ertaş’ın dediği gibi ‘kadınlar insan biz insanoğlu” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi