13 Temmuz 2024
33.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKÖY VE MAHALLE MUHTARLARI FEDERASYONU’NUN YENİ BAŞKANI FATİH KIYGA

KÖY VE MAHALLE MUHTARLARI FEDERASYONU’NUN YENİ BAŞKANI FATİH KIYGA

-

Edirne Köy ve Mahalle Muhtarları Federasyonu tarafından gerçekleştirilen seçimli olağan genel kurulda, Hatipköy Muhtarı Fatih Kıyga federasyon başkanlığına seçildi.

Edirne Köy ve Mahalle Muhtarları Federasyonu olağan genel kurulu bugün Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Genel kurula; Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Gegeoğlu, İl Genel Meclisi Üyeleri ve muhtarlar katılım gösterdi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurul, divan heyetinin seçilmesiyle devam etti. Ardından Federasyon Başkanı Sedat Tosun tarafından okunan yönetim ve denetim kurulu raporları, üyeler tarafından ibra edildi.

Toplantıda konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Gegeoğlu, demokrasinin temel taşı muhtarlarla her zaman işbirliği içerisinde çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Muhtarlar arasında fikir alışverişinde bulunulmasının ardından federasyon yönetiminin belirlenmesi için açık oylamayla seçim yapıldı.

Tek listeyle gerçekleştirilen seçimde, Federasyon Başkanlığına Fatih Kıyga, Yönetim Kuruluna ise; Abdullah Kemik, Çağlar Turgay, Ahmet Tezer, Günay Tunç, Mehmet Karlatlı, Ayşe Sever, Seçkin Sutcan ve Selçuk Meriç seçildi.

Federasyon Başkanı seçilen Fatih Kıyga, birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Kıyga, “Bu benim ikinci dönemim. 2019’da köyümden aday oldum ve köylülerimin oylarıyla muhtar seçildim. Daha sonra Köy Muhtarları Dernek Başkanlığına getirildim. Aynı zamanda federasyonumuzda genel sekreterlik görevlerinde bulundum. Sedat Başkanım şimdi bana el verdi. Değerli başkanlarımın da desteğiyle bu göreve layık görüldüm. Bunun için tüm muhtarlarıma teşekkür ediyorum. Federasyonumuzun amacı; muhtarlarımıza ve görev yaptığımız yerlerdeki vatandaşlarımıza hizmet etmek. Birbirimize destek olmalıyız, bölünmemeliyiz. Biz aslında çok büyük bir aileyiz. 353 muhtarımız var; bu çok büyük bir rakam. İnşallah bu ailemizi birlik ve beraberlik içerisinde tutacağız. Hep birlikte çalışmalarda bulunacağız.” dedi.Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side