24 Mayıs 2024
13.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKÜÇÜK RESSAMLAR İŞ BAŞINDA

KÜÇÜK RESSAMLAR İŞ BAŞINDA

-

Edirne Belediyesi Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi, resim alanında yetenekli çocukları ağırladı. Çocuklar, müzenin duvarlarına önce hayallerini çizdi, sonra da hayallerini en sevdikleri renklere boyadı.

Edirne Belediyesi Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi, hem çocukları hem de ailelerini birbirinden farklı ve eğitici etkinliklerle ağırlamaya devam ediyor. Müzenin bu seferki konukları resim dalında yetenekli olan öğrenciler oldu. Edirne merkezdeki çeşitli okullardan gelen öğrenciler, hayallerini müzenin duvarlarına yansıttı. Önce hayallerini çizen çocuklar, daha sonra çizdikleri bu resimleri en sevdikleri renklerle boyadı.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu ve resim öğretmenlerinin de eşlik ettiği etkinlik, renkli görüntülere sahne olurken; özgürce resim yapan çocuklar da gönüllerince eğlendi.

Etkinlik sırasında çocuklarla sohbet eden Tanrıkulu, “Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan ile birlikte Edirne’mize kazandırdığımız bu müze, hem ailelere hem de çocuklara bilim ve sanat merkezi olarak hizmet etmeye devam edecek.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side