26 Haziran 2022
19.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKÜLTÜR - SANATBALKAN FOTOĞRAFLARI DEVECİ HAN’DA SERGİLENİYOR

BALKAN FOTOĞRAFLARI DEVECİ HAN’DA SERGİLENİYOR

-

Trakya Üniversitesi Osmanlı Medeniyeti Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (OSMER) destekleri ile hat sanatçısı ve tuğra ustası İsmet Keten’in “Balkanlarda Osmanlı İzleri” fotoğraf sergisi, Deveci Han Kültür Merkezi’nde seyircileri ile buluştu.
 

Hat sanatçısı ve tuğra ustası İsmet Keten'in Balkanlardaki tarihi yapıları fotoğrafladığı sergi, Trakya Üniversitesi Osmanlı Medeniyeti Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin (OSMAR) desteğiyle 

Deveci Han Kültür Merkezi’nde seyircisi ile buluştu.

Edirne Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk, serginin açılışında yaptığı konuşmada, 15’inci yüzyılın ilk yarısında inşa edilen Deveci Han Kültür Merkezi’nin şimdilerde yerli ve yabancı ziyaretçileri ağırladığını kaydetti.

OSMAR Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Tülay Canıtez de Osmanlı araştırmalarına olan ilgiyi arttırmayı ve Osmanlı medeniyetinin izlerini ortaya çıkarmayı amaçladıklarını belirtti.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından ziyaretçiler sergiyi gezdi. Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Mustafa Hatipler ise ziyaretçilere fotoğraflardaki tarihi yapılarla ilgili bilgi verdi.

Sergi, hafta sonuna kadar ziyaret edilebilecek.

 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi