5 Ağustos 2022
21.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKÜLTÜR - SANATKARAAĞAÇ KABAK FESTİVALİNE DAVET

KARAAĞAÇ KABAK FESTİVALİNE DAVET

-

Edirne’de bu yıl birincisi düzenlenecek olan Karaağaç Kabak Festivali için roman havaları eşliğinde kabak tatlısıyla ikramıyla vatandaşlar festivale davet edildi. İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk, festivalin 16-17 Ekim tarihlerinde Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsünün Karaağaç’taki bahçesinde yapılacağını söyledi.
 

Edirne’de bu yıl birincisi düzenlenecek olan Karaağaç Kabak Festivali için Saraçlar Caddesi’nde davet etkinliği düzenlendi. Pehlivanlar heykeli önüne konulan Karaağaç kabakları ve roman havaları eşliğinde vatandaşlar festivale davet edildi.

Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk, kültür turizminin başkenti Edirne’nin festivaller yolunda da hızla ilerlediğini söyleyerek, 16-17 Ekim tarihlerinde Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsünün Karaağaç’taki bahçesinde yapılacak etkinliğe tüm vatandaşları davet ettiklerini kaydetti.

Soytürk, “Kültür Turizmin başkenti Edirne aynı zamanda festivaller yolunda da hızla  devam ediyor. Meriç ve Tunca’nın verimli suları sulanan Karaağaç topraklarında yetişen her ürün kıymetli. Kültür turizmine ilaveten Haziran ayında gerçekleştirdiğimiz lavanta festivali ve önümüzde ki Cumartesi Pazar gerçekleştireceğiz 1.Karaağaç Kabak Festivalini.

Ekip arkadaşlarımız ve STK’larımızla birlikte Edirne’mizin hem yerli hem de yabancı turistlerine Cumartesi Pazar birbirinden eğlenceli, ilginç etkinliklerle şehrimizin çocuklarının sahne performansları ile şehrimizin çocuklarının sahne performansları ve şehrimizin yetenekli kadınlarının yemek yarışması ile şehrimizde bulunan şeflerimiz aşçılarımızın yanı sıra İstanbul’dan gelecek şeflerimizle kabak oyma sanatıyla kurgusal fotoğraf çekim atölyelerimizle Tarımsal Araştırmanın bahçesi Karaağaçta 16-17 Ekimde Valimiz Ekrem Canalp’in himayelerinde gerçekleştireceğimiz 1.Karaağaç Kabak Festivaline herkesiz davet ediyoruz” dedi.

Festival davetine katılan vatandaşlara kabak tatlısı ikram edildi.

 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi