28 Mayıs 2023
15.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEKURUYEMİŞÇİLERDE BAYRAM TELAŞI GEÇ SAATLERE KADAR SÜRDÜ

KURUYEMİŞÇİLERDE BAYRAM TELAŞI GEÇ SAATLERE KADAR SÜRDÜ

-

Kuruyemişçilerin bayram mesaisi gece saatlerine kadar devam etti. Vatandaşlar bayramda misafirlerine ikram etmek üzere, Türk kahvesi, şekerleme ve kolonya gibi ürünlere yoğun ilgi gösterdi.


Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren kuruyemiş dükkânları Kurban Bayramı arifesinde gece geç saatlere kadar çalışmaya devam etti. Vatandaşlar bayramda ziyarete gelecek misafirlerine ikram etmek için taze çekilmiş Türk Kahvesi, kuruyemiş, şekerleme ve kolonya gibi ürünlere yoğun talep gösterirken işletmeciler yaşanan yoğunluktan memnun olduklarını dile getirdiler.


İşletme sahiplerinden olan Alpaslan Demir, müşterilerin yoğun talebinden dolayı mutlu olduklarını belirterek, “İşyerimizde 36 senedir kuruyemiş işi yapıyoruz. Bayram olduğu için yoğunluk var tabii ki. Bayram olduğu için bayram şekeri, kolonya, kahve gibi her türlü gıda ürünleri gitmekte. Çerez biraz yavaş kalıyor tabii ki, bayram olduğu için bayram şekeri ve kolonya gidiyor. Kurban Bayramı tüm İslam âlemine hayırlı uğurlu olsun” dedi.


Bayram alışverişi yapan vatandaşlar ise şekerleme ve lokum alacaklarını belirterek tüm İslam aleminin bayramını kutladılar.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi