14 Haziran 2024
31 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEMAHSUR KALAN BEBEĞİ AFAD KURTARDI

MAHSUR KALAN BEBEĞİ AFAD KURTARDI

-

Edirne’de aniden bastıran şiddetli yağış sonrası bebeğiyle birlikte mahsur kalan aileyi AFAD ve jandarma ekipleri kurtardı.

Edirne’de aniden bastıran şiddetli yağış sonrası kentin birçok yerinde hayat felç oldu. Edirne’ye bağlı Bosnaköy mevkiinde piknik yapan bir aile bebekleriyle birlikte bulundukları bölgede mahsur kaldı. 112 acil çağrı merkezini arayan aile, ekiplerden yardım istedi.

İhbar üzerine olay yerine AFAD, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Belirtilen bölgeye giden ekipler, küçük bebek ve ailesini kurtardı.

Bebeğin babası Aytaç Uçak, yağmurun bir anda etkisini gösterdiğinden dolayı otomobilleriyle bulundukları bölgeden çıkamadıklarını belirtti.
Aytaç Uçak, “Yollarda su birikintileri ve çamur oluştuğundan dolayı çıkamadık. Biz de 112 acil çağrı merkezini arayarak yardım istedik. Jandarma ekiplerimiz bize ulaştı. Daha sonra AFAD ekipleri konumumuzu buluğu için biz de onların yakınına geldik ve onlara yardımcı olduk. Eşim ve çocuklarım geride kaldığı için AFAD aracı oraya giderek onları kurtardılar. Burada da sağlık ekipleri tedavilerini yaptılar. Mahsur kaldığımız bölgeden ana yolla kadar yürüyerek geldik. AFAD ekipleri de eşlerimizi ve çocuklarımızı oradan alarak bize ulaştırdılar. Bize yardımcı oldukları için teşekkür ederim” dedi.

Yoğun yağış nedeniyle köyde mahsur kaldıklarını ifade eden Zuhal Toksöz, bebeğin maması kalmadığından dolayı yardım istediklerini söyledi.
Zuhal Toksöz, “Bebeğin maması kalmadığından dolayı yardım istedik. Şu an ambulansta tedavi ediliyor. 2 tane aracımız olmasına rağmen su birikintisi ve çamurlaşan yoldan dolayı alandan çıkamadık” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side