20 Mayıs 2024
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEMECLİSTE ‘TARIM’ TARTIŞMASI!

MECLİSTE ‘TARIM’ TARTIŞMASI!

-

Edirne İl Genel Meclisi Tarım ve Hayvancılık Komisyonu Başkanı Mustafa Üstün, Uzunköprü ilçesinde Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı olan 5 bin 554 çiftçinin yaş ortalamasının 59 olduğunu belirterek, tarımda tehlike çanlarının çaldığını ifade etti. Üstün’ün açıklamalarının ardından CHP’li üyeler ve AK Partili üyeler tarım ve hayvancılık hakkında görüşlerini belirtirken; AK Parti Grup Başkanvekili Nedret Akbulut’un “Çiftçi battı, kül oldu, yok oldu gibi söylemler var. Yok öyle bir şey!” demesi üzerine ise CHP’li Önder Cin ile Akbulut arasında tartışma yaşandı.

Edirne İl Genel Meclisi Eylül ayı olağan toplantıları 4’üncü oturumu bugün gerçekleştirildi. Mehmet Geçmiş başkanlığında yapılan toplantıda; komisyon raporları görüşülerek karara bağlandı.

Tarım ve Hayvancılık Komisyonu tarafından Uzunköprü ilçesindeki ekilebilir arazi büyüklüğü ve çiftçilerin yaş ortalaması hakkında yapılan incelemeler, Komisyon Başkanı Mustafa Üstün tarafından meclise sunuldu.

Üstün, Uzunköprü’de Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı 5 bin 554 çiftçinin yaş ortalamasının 59 olduğunu ifade etti.

Komisyon raporunun ardından tarım ve hayvancılıkta gelinen nokta hakkında CHP’li üyeler ve AK Partili üyeler kendi görüşlerini ifade ettiler.

Son olarak söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Nedret Akbulut’un, “Çiftçi battı, kül oldu, yok oldu gibi söylemler var. Yok öyle bir şey!” demesi üzerine CHP’li Önder Cin ile Akbulut arasında tartışma yaşandı.
Akbulut konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Çiftçilik yapan birçok kardeşimizin evinin bahçesini artık traktörler, römorklar, biçerdöverler, makineler almaz oldu. Uzunköprü’de ekilmeyen arazi yok; kim demiş var diye? Herkes çalışacak ve üretecek. Devlet her ürüne destekleme anlamında yardım ediyor. Destekleme olmayan bir ürün yok. Ama makinesinde, ama tohumunda, ama mazotunda, ama gübresinde her kalemine destek var. Çiftçi battı, kül oldu, yok oldu gibi söylemler var. Yok öyle bir şey!”
Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side