21 Mayıs 2024
18.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEMELDA DERNEKÇİ DÜNYA ŞAMPİYONU

MELDA DERNEKÇİ DÜNYA ŞAMPİYONU

-

Edirne Belediyesi’nin ilk ve tek kadın güreşçisi Edirneli Melda Dernekçi, yeni bir başarıya daha imza attı. Melda Dernekçi, Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu Üniversiteler Dünya Kupası’nda altın madalyanın sahibi olarak, Edirne’ye güreş alanında ilk kez Dünya Şampiyonluğunu getiren isim oldu. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da Melda Dernekçi’yi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım ile kutladı.

Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu Üniversiteler Dünya Kupası Dövüş Sporları Müsabakaları, Samsun’da Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Müsabakalarının 9’uncu gününde Türk sporcular 7 altın, 1 gümüş, 2 de bronz madalya almayı başardı.

Edirne Belediyesi’nin ilk ve tek kadın güreşçisi Edirneli Melda Dernekçi ise müsabakalara Trakya Üniversitesi adına katıldı. Bugüne kadar ulusal ve uluslararası alanda birçok başarıya imza atan Melda Dernekçi, rakiplerini yenerek, altın madalyanın sahibi oldu. Melda Dernekçi, bu başarısı ile Edirne’ye güreş alanında ilk dünya şampiyonluğunu getiren isim oldu.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da Melda Dernekçi’nin bu başarısını sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım ile kutladı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side