25 Temmuz 2024
20.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEMERKEZ MAHALLE MUHTARLARI DERNEĞİ KURULDU

MERKEZ MAHALLE MUHTARLARI DERNEĞİ KURULDU

-

Edirne’de Merkez Mahalle Muhtarları Derneği kurduklarını söyleyen Sabuni Mahallesi Muhtarı Aykut Yaman, derneğin amacının kurumlarla daha iyi iletişim kurabilmek ve daha özverili çalışmak olduğunu vurguladı.

Edirne’de Merkez Mahalle Muhtarları Derneği kuruldu. Sabuni Mahallesi Muhtarı Aykut Yaman, bugün basın açıklaması düzenleyerek yeni kurulan dernek hakkında açıklamalarda bulundu.

Derneğin kurucu Başkanlığını da yapan Yaman, derneğin amacının daha özverili çalışmak ve kurumlarla daha iyi iletişime geçebilmek olduğunu söyledi.

Yaman, “Edirne Merkez Mahalle Muhtarları Derneği olarak bizim amacımız derneğimizin çatısı altında daha özverili çalışmaktır. Kurumlarımız ile daha iyi iletişime geçebilmek ve herkesle diyalog halinde olmak için derneğimizi açıyoruz. Hepimize hayırlı uğurlu olsun. Bunu birkaç hafta sonra geniş kapsamlı detayına gireceğiz. Kurucu başkanı benim. Muhtarlarımız da destek oluyor. “Bilindiği üzere öncesinde Edirne Muhtarlar Derneği olarak sonrasında ise Edirne Köy ve Mahalle Muhtarlar Derneği olarak görev yapan bir derneğimiz var. Ancak derneğimizde yıllardır, köy ve mahalle muhtarlarının birlikte çalışması için gerekli koşullar bir türlü olgunlaştırılamadı. Köy ve mahalle muhtarları birbirlerini tanıyamadı. Birlikte olmaları için de dernek tarafından herhangi bir gayret gösterilmedi. Dernekte yeni muhtar arkadaşlara yer verilmedi. 31 Mart 2024 yerel seçimleri sonrasında yeni muhtar olan ve muhtarlığına devam eden mahalle muhtarı arkadaşlarımız da dernek yönetiminde görev alıp Edirne’mize hizmet etmek istediler. Fakat yapılan görüşmeler neticesinde olumlu bir sonuç çıkmadı. Bu olumsuzluklar karşısında mahalle muhtarlarının büyük bir çoğunluğu olarak Merkez Mahalle Muhtarları Derneğini kurmaya karar verdik ve derneğimizi kurduk. Derneğimizde, eski muhtarlarımızın birçoğu özverili davranıp görev almadı. Yeni seçilen arkadaşlarımızın önünü açarak onlara bu görevi verdiler. Kendilerine de bu özverili davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonra köy ve mahalle muhtarları ayrılmış olup, biz mahalle muhtarları yeni derneğimiz olan Edirne Merkez Mahalle Muhtarları Derneği olarak mahallelerimize ve Edirne’mize hizmet etmeye devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side